Orzeźwiające sposoby na wypalanie tytoniu – nie jesteś skazany na zwykłe fajki!

Dla osób nie ma nic w wyższym stopniu oczywistego niż gwarancja paczki papierosów na popołudniowe wyjście, do pracy czy na podróż. Zamiast kupowania gotowych można się wszak pokusić o autonomiczne wyprodukowanie papierosów.

W jaki sposób?
Najpierw musimy kupić tytoń. W porządnych sklepach dostępne są rozliczne warianty tytoniu, również takie o niskiej zawartości nikotyny i kompozycji smolistych. Można skosztować eksperymentu z tytoniem smakowym, np. truskawkowym, aczkolwiek jasne jest, iż nie każdemu przypadnie do gustu. Kolejna materia to obowiązkowo gilzy papierosowe, czyli specjalne bibułki, w jakie owijamy tytoń. Gilzy posiadają pasmo kleju na brzegu, tak żeby po zwinięciu skręta można go było zabezpieczyć. Na skutek tego wiemy, że papieros nie rozleci się w trakcie palenia oraz w żadnym innym momencie. Fakultatywnie jesteśmy w stanie do własnoręcznie skręcanego papierosa dołożyć jeszcze dren, który także można uzyskać w sklepach tytoniowych – bibułki do papierosów.

Sofa rozkładana Bari, regał ażurowy

Autor: Max-Fliz
Źródło: Max-Fliz
Co daje indywidualne produkowanie fajek? Bez wątpienia oszczędność pieniędzy. Poza tym stwarza to niecodzienny klimat – ceremoniał palenia jest poprzedzony dodatkowym obrzędem skręcania papierosa, który można przeprowadzić samemu, a wolno do tego także zawołać znajomych. Na domiar tego ręcznie robione papierosy mogą mieć inne zalety smakowe. Nie licząc smakowego tytoniu w podobny sposób bibułki do papierosów dostaniemy w wersji eterycznej, nasączone właściwymi substancjami. Jeśli przeto nie pasuje nam do samego końca odczucie smakowe względnie zapach samego tytoniu, możemy na własną rękę zatroszczyć się o powiększenie własnego komfortu – gliza papierosowa.

Jeszcze inna materia to idea regulacji tego, jak dużo wypalamy – jeśli papierosy skomponujemy sobie przedtem, to będziemy bezbłędnie świadomi, jaką ilość już ich zużyliśmy, a ile nam jeszcze zostało.