O dwu różnych znaczeniach wyrazu szafa, czyli o czym będą myśleć gospodarze domu, a o czym ich małżonki

przez | 8 września 2023
Na skojarzeniach opiera się część konkursów telewizyjnych, a także radiowych. A dany wyraz może budzić najrozmaitsze skojarzenia, pozytywne lub negatywne – bywają one uzależnione np. od wieku, płci oraz hobby respondenta. Niekiedy stają się także przyczyną nieporozumień bądź impulsem do złośliwych dowcipów. Tak czy owak, i mężczyźni, i panie mogą zacytować dużo przykładów zabawnych historii związanych z różnym rozumieniem tego samego słowa.

Dla zawsze modnie ubranej czterdziestolatki słowo szafa ma najprawdopodobniej zaledwie jedno znaczenie albo skojarzenie. Od kiedy w domach zaczęły pojawiać się tego rodzaju meble, reprezentantki płci pięknej myślą głównie o tym, czym wypełnić ich wnętrza. Rzecz w tym miejscu rzecz jasna o najróżniejszych szaliczkach, garsonkach, bluzeczkach i innych elementach garderoby, a

inteligentny dom

dokładniej, czy będzie można bez obaw je założyć w nadchodzącym sezonie.

Nie chcesz przerwać czytania intrygującego tematu na jednym wpisie? W takim razie zachęcamy do kolejnych – kliknij w źródło przyrządy kontrolno pomiarowe interinstal i przejdź na analogiczną stronę.

Producenci mebli prześcigają się zarówno w projektach najnowocześniejszych szafek lub kanap i regałów, jak i w promowaniu własnych produktów, zatem każda gospodyni i równocześnie elegantka wybierze najodpowiedniejszy model do sypialni czy salonu.
Natomiast mężczyźni, a zwłaszcza ci, którzy zostali szczęśliwymi właścicielami nowo wzniesionych lub unowocześnionych domków jednokondygnacyjnych mają całkowicie inne skojarzenie. Jeżeli dany obiekt jest także tzw. inteligentnym domem, to we wnętrzu na pewno nie braknie szafy rack – więcej: . Raczej nie bywa ona elementem wystroju, choć czarne metalowe drzwi pasują praktycznie do każdego wnętrza. Wspomniana szafa okazuje się niezwykle potrzebna, gdyż umieszcza się w niej wszelkie urządzenia systemowe. Wytwórcy zatroszczyli się o to, aby nabywca nie miał żadnych problemów z jej montażem, a dodatkowo, by wybór był na tyle bogaty, by każdy zamówił najlepszy dla siebie model.

Chociaż nadmieniliśmy w tym miejscu o montowaniu szafy rack jednie w prywatnych mieszkaniach, to tak naprawdę bywają one umieszczane w pomieszczeniach przemysłowych oraz serwerowniach, czyli w dużych budynkach fabrycznych. Zdeponowanie kluczowych sprzętów w jednej, by tak powiedzieć, skrzynce znacznie ułatwia pracę elektrykom bądź technikom. Zresztą szafa rack bywa potrzebna z miliona innych powodów, przykładowo po to, aby wrażliwe na wstrząsy elektroniczne urządzenia nie zostały przypadkowo uszkodzone.

Więcej –