Troszczymy się o świetną fryzurę. Najlepsze preparaty pielęgnacyjne i utrwalające do włosów.

przez | 11 stycznia 2024
Każda pani na co dzień preferuje dobrą kosmetykę połączoną z utrwalaniem uczesania. Zwykle często obie te rzeczy można połączyć, uzyskując naprawdę świetne efekty. W jaki sposób to zrobić?

włosy

Autor: Eva Rinaldi
Źródło: http://www.flickr.com
Odpowiedzią jest aplikowanie wartościowych kosmetyków do włosów, na przykład ze sklepu Bea Beleza. Przy krótkich włosach, praktycznych zwłaszcza latem lub kiedy uprawiamy sporty, o objętość i podniesienie u nasady możemy zadbać już podczas mycia, używając szamponu nadającego objętości. Na świeżo umyte włosy można zaaplikować kosmetyki, które podniosą je u nasady i lekko je usztywnią (na przykład pianki, mgiełki podnoszące włosy u nasady albo inne kosmetyki do włosów Wella, którymi możemy uzyskać ten efekt wizualny). Ułatwi to szybkie wymodelowanie fryzury na okrągłej szczotce czy po prostu przy użyciu palców i grzebyka do stylizowania. Później można tylko wzmocnić włosy lakierem. Oczywiście takie czynniki zewnętrzne, jak mocny wiatr albo wilgotne powietrze, będą działać niekorzystnie, więc dobrze jest posiadać w domu preparaty z serii produktów używanych przez fryzjerów Wella Professional, które gwarantują silniejsze utrwalenie uczesania zgodnie z naszymi potrzebami.

Kosmetyki do włosów Wella z linii dedykowanej salonom fryzjerskim zwykle są też bogatsze o przynoszące szybkie rezultaty składniki pielęgnujące, prowitaminy, organiczne olejki i woski – więcej opcji. O krótkie włosy łatwiej zadbać, bo często kilka ruchów grzebienia wystarczy, by je ujarzmić.się (zapraszamy serdecznie)Czasem schną naturalnie i nie wymagają stosowania prostownicy czy lokówki, dlatego nie są mocno wystawione na zniszczenia powodowane przez zabiegi fryzjerskie z użyciem gorącego powietrza, jak dłuższe pasma. Do stylizacji włosów krótkich idealnie sprawdzą się różne pasty czy woski. Przy kosmykach długich trosce o włosy należy poświęcić dużo więcej uwagi.

Chcesz przeczytać inne równie przydatne wskazówki? Jeżeli tak, to zobacz tu (https://www.permanent24.pl/urzadzenia-do-makijazu-permanentnego), a na pewno nie odczujesz rozczarowania.

Bardzo ważne jest wtedy chronienie końców przed rozdwajaniem się oraz ochrona włosów na całej długości przed suszeniem albo prostowaniem. Wtedy doskonale sprawdzi się emulsja regenerująco-ochraniająca i podobne kosmetyki Alterna mające właściwości termoochronne.

Należy także zadbać o ich nawilżenie. Tak się składa, że włosy dłuższe i delikatne mają skłonności do puszenia się, zwłaszcza przy niekorzystnych czynnikach pogodowych. Kosmetyki Alterna nałożone tuż po myciu, takie jak serum wygładzające, oraz do utrwalenia fryzury, jak ekstra mocny lakier, na pewno zapobiegną ich skręcaniu się – wiele serii, które poza właściwościami pielęgnującymi posiadają też cechy utrwalające uczesanie. Dlatego włosy wyglądają ładnie i zdrowo, są wytrzymałe i odżywione, a przy tym dobrze się układają i trzymają się przez cały dzień.