Nowe zagadnienia czyli nowe wyzwania. Jak sobie z nimi poradzić i jak podchodzić do takich spraw?

przez | 6 lutego 2024
Żyjemy w świecie, jaki niby znamy, zdajemy sobie sprawę czego możemy oczekiwać, przynajmniej na swoim podwórku. Poznaliśmy to co mamy znać, jesteśmy połapani w podstawowych pojęciach dotyczących naszego życia. Nadchodzą jednak takie momenty, iż należy rozpocząć zupełnie od początku, czy to w tym samym miejscu, czy może w innym – gdzieś za granicą, gdzie wszystko jest po prostu inne. Co wtedy robić, jak przygotować się do nowego startu?
Przyrównać to jesteśmy w stanie do tego, że jeśli znasz pojęcie „garnek” i wiesz, co to znaczy, to nagle musisz się bardziej zagłębić w taką definicję i poznać pozostałe terminy, przykładowo czym są garnki żeliwne czy patelnie żeliwne.

Czy chciałbyś zgłębić temat opracowany w tym artykule? Jeżeli się z tym zgadzasz, to czytaj w serwisie (http://www.gaster-sol.pl/pl) nowe ciekawe informacje.

Tak samo właśnie można to przyrównać do odmiany w życiu. Jeśli słyszałeś o jakimś państwie po prostu generalnie, to nagle powinieneś być gotowym na więcej, nagle należy wciągnąć się w tą nową wiedzę, zrozumieć to, co na pierwszy rzut oka wydaje się zagmatwane.

Oczywistym jest, że, początki zawsze są ciężkie, a jeśli zaczynasz wszystko od początku zapewne przeżyjesz szok – jeśli jesteś w innym państwie, przykładowo w jakimś egzotycznym kraju – będzie to szok kulturowy. Lecz bez stresu, to całkowicie normalne, byłoby dość dziwaczne, abyś umiał zareagować na każde nowe wydarzenie na zupełnym relaksie i brakiem zdziwienia, taka reakcja nie byłaby na pewno autentyczna, co więcej, zablokowałbyś się wewnętrznie tym podejściem, ponieważ zamiast chłonąć każdą nową rzecz intensywnie, Ty zamknąłbyś się w sobie, zamkną drzwi i nie reagował na pukanie. To negatywne podejście, choć wielu ludzi właśnie tak na początku reaguje. Jednakże najistotniejsze to zaakceptować wszystko takie, jakie jest. To Ty przyjechałeś w nowe miejsce, nie odwrotnie.

Rzeczywistość nie będzie dostosowywała się do Twoich potrzeb, to Ty musisz przystosować się do niej. Podejdź do tego nowego miejsca jak do swojego kota. Wiesz, że Cię wkurza i pragnąłbyś go zmienić, lecz zdajesz sobie sprawę także, iż to niemożliwe, on zawsze pozostanie taki sam, gdyż taka jest jego natura. Podobnie jest z nowymi miejscami, nic na siłę nie odmienisz. Korzystniej będzie jak będziesz płynął z tym nowym prądem Twojego życia, a prędko się nauczysz nowych pojęć, będziesz odbierał ten nowy prąd sukcesywnie i z umiarem, aż w końcu zaaklimatyzujesz się na stałe.