Nikt nie lubi spowiadać się Urzędowi Skarbowemu ze swoich dochodów, jednak zostaliśmy do tego ustawowo zobowiązani

przez | 20 czerwca 2023
Teraz rozliczanie PIT-u na szczęście bywa już dość łatwe oraz nie zajmuje wiele czasu.
W przeszłości rozliczanie PIT-u było po prostu koszmarem.

rozliczenia

Autor: Infrogmation of New Orleans
Źródło: http://www.flickr.com

Musieliśmy udać się do urzędu po druki, ponieważ nie dało się ich ot tak po prostu wydrukować. Następnie trzeba było się samemu męczyć z ich wypełnianiem. Nie istniały pomocne programy internetowe do rozliczenia tego dokumentu. Trzeba było uzbroić się w długopis, kalkuLator i dużą porcję cierpliwości. Później jeszcze każdy musiał odstać swoje w ogromnej kolejce i zmierzyć się z niemiłą urzędniczką w okienku. Dziś na szczęście to już przeszłość. Żyjemy przecież w XXI wieku i nawet do polskich urzędów dotarła cyfryzacja. Możemy ściągnąć dokument z internetu.

Nie wahaj się — zweryfikuj jakie interesujące treści posiada nasza moja strona (https://kesbet.pl/blog/roznica-miedzy-betonem-a-cementem/). Jej tematyka z pewnością bardzo Cię zaciekawi.

Nie trzeba go nawet drukować. Wszystko da się załatwić online w 15 minut. Program podpowie nam co oraz gdzie powinniśmy wpisać. Samodzielnie wszystko zsumuje, zatem niepotrzebny będzie też kalkulator. Wypełniony dość łatwo dokument będzie można wysłać do Skarbówki przez internet. Prędko oraz bez stresu. Istotne jest to, że nie będziemy musieli nigdzie wychodzić i niczego drukować. Nie będziemy trwonić papieru, co pozytywnie wpłynie na środowisko. Wszelkie swoje dane będziemy mogli zapisać.

Zatem wypełnianie PIT-u w kolejnym roku będzie już o wiele łatwiejsze. Po prostu program zaciągnie nasze dane z systemu. O ile w międzyczasie nie zmieniliśmy na przykład nazwiska, to wszystkie pozostałe informacje (imiona lub adres) powinny się zgadzać.