Wybór pomiędzy czymś praktycznym a pięknym jest w zasadzie mało skomplikowany. Wystarczy trzymać się pewnej i niezawodnej zasady

przez | 27 lipca 2023
Nasze mieszkanie, jak najbardziej, musi być piękne i zachęcać do spędzania czasu w każdym z jego pomieszczeń. Poza tym jednak, nasze lokum powinno się wyróżniać praktycznym zamysłem. Oznacza to, że wszelkie ozdoby i dodatki tak, ale żeby nie przysłoniły one praktycznego zmysłu naszej koncepcji. To wszystko pięknie wygląda, ale nie może to być sztuka dla sztuki. Nie stwórzmy wrażenia przerostu formy nad treścią, ponieważ rezultat będzie słaby, dodatkowo, będziemy mieli świadomość porażki, kiedy zakupiony przez nas designerski mebel jest zupełnie mało wygodny, chociaż cudowny, oryginalny i stylowy.

narożnik

Autor: Caya Design
Źródło: Caya Design
Wiele osób mierzy się właśnie z tym problemem. Zakupuje coś, co jest faktycznie niesamowite, ale jest niezdatne do użycia. Jak stoi to prezentuje jak coś wspaniałego, lecz okazuje się w rzeczywistości, że jest to normalny eksponat jak w muzeum. No tak, bo korzystniej go nie ruszać, ponieważ może się zepsuć. Takie błędy popełniamy w każdym pomieszczeniu.

Czy zafascynowała Cię treść tej strony? Chcesz zgłębić większą ilość informacji? To, odwiedź stronę internetową (https://ebut.pl/), która dostarczy Ci wiele ciekawych faktów.

Zamiast nabyć odpowiednie narożniki do pokoju gościnnego, to my się zdecydujemy na zupełnie bezsensowne, aczkolwiek ładne fotele, w jakich nie da się siedzieć – .

Miejmy na uwadze więc, iż jak chcemy coś ładnego do domu a jednocześnie funkcjonalnego, to użyteczność powinna wziąć górę. Natomiast jeśli chcemy mieć coś estetycznego i pięknego w naszym domu, to droga wolna, możemy przecież wybrać piękny obraz. Spełniać on będzie funkcję dokładnie taką, jaką ma spełniać, czyli elementu estetycznego, jaki nie służy do siedzenia czy leżenia,

narożnik

Autor: ABRA
Źródło: ABRA

ale podziwiania (narożniki z oferty Wajnert). Pamiętajmy o tej istotnej zasadzie, aby nie czuć później rozczarowania, który obawiał się będzie na kilku płaszczyznach, wśród jakich prym będą niosły strata finansowa oraz niezadowolenie.

Z jednej więc strony coś, co można określić jako nieudane zakupy, a dodatkowo pozbycie się konkretnej części pieniędzy, jaką przeznaczyć można było całkowicie inaczej. Ażeby nie doprowadzić do takiej okoliczności pamiętajmy tą ponadczasową i niezwykle prawdziwą zasadę, że jeśli myślimy o kwestii estetycznej, to kupmy jakiś dodatek: obraz, eksponat, wazę, lecz gdy dochodzi do spraw praktycznych i estetycznych, to zawsze, najbardziej istotna powinna być nasza wygoda. Nabywajmy więc rzeczy użyteczne.