Kuchnia klasyczna czy nowoczesna? Jak grać ozdobami, żeby uczynić z niej miejsce z charakterem?

przez | 28 sierpnia 2023
Nurtów w obecnym wyposażeniu kuchni jest naprawdę wiele. Pojawiają się zarówno projekty wyjątkowe, o nowoczesnym wzornictwie, jak i absolutnie ponadczasowe, klasyczne aranżacje w drewnie lub szkle. Ważne, aby wycelować w pasujący nam styl i się go trzymać.

Meble kuchenne na wymiar od Black Red White

Autor: Black Red White
Źródło: Black Red White

Na początku zróbmy rozeznanie, co dominuje w naszej kuchni, jaka zastawa nam się podoba, jakie sztućce, czego najchętniej używamy. Atutem jest to, że wyposażenie kuchni w niezbędne akcesoria możemy postępować krok po kroku i to, że nie musimy mieć wielu przedmiotów naraz, więc ich zakupy można rozłożyć w czasie. Wiele sklepów oferuje całe zestawy w ustalonej konwencji. Dla zaciekawionych: koziol.

Zadajmy sobie pytanie, czy chcemy ją utrzymać i iść w nurt klasyczny, czy możemy trochę zaszaleć i wprowadzić do kuchni wyszukany design, radosną kolorystykę i ezoteryczne pomysły projektantów. Na wyposażenie kuchni składają się rzeczy duże, jak artykuły AGD i rzeczy małe, jak akcesoria. Akcesoria możemy wymieniać częściej, więc to nimi możemy budować styl naszej kuchni. Możemy przykładowo zacząć od tego, co kładziemy na jadalnym stole. Wielokolorowe, radosne podkładki pod talerze z powodzeniem pobudzą całe wnętrze, nie tylko naszą jadalnię. Koziol ma u siebie spory wybór podkładek z różnych tworzyw – silikonowe, plastikowe czy bawełniane. Więcej o tym: sprawdź.

Wszystkie w żywych barwach. Na każdym stole gości najczęściej pieprzniczka, solniczka lub oliwa w prostej butelce.

Gdy sprawdzisz już niniejszy artykuł, to poza tym zobacz także co posiada solidna strona (https://atic.com.pl/reklama-zewnetrzna/tabliczki-informacyjne/), gdyż prezentuje ona tak samo zajmujące kwestie.

One również mogą upiększyć stół, jeżeli postaramy się o przyjemne dla oka modele w ciekawych kształtach. Klips do serwetek z króliczymi uszami lub otwieracz do butelek w kształcie żaby lub solniczka i pieprzniczka przybijające sobie piątki – Koziol wydaje się mieć wyobraźnię bez granic! Kuchnia i jadalnia nabiorą zupełnie innego charakteru, jeśli wprowadzimy kolorowe elementy również na półkach.

Ciekawe dzbanki i oryginalne kubki oraz dekoracyjne pudełka do przechowywania produktów sypkich będą każdego dnia cieszyły oko. Barwne patyczki do koreczków w miejsce zwykłych, drewnianych wykałaczek albo miseczki na smaczne przekąski zamiast orzechów w puszce będą hitem każdej domówki i zostaną docenione przez gości!

Kolorowe torebki marki Authentics

Autor: Authentics
Źródło: Authentics

Jeżeli tylko mamy ochotę na akcesoria z fantazją, postawmy na oryginalność i wysoką jakość. Przedmioty, których codziennie używamy z przyjemnością, bardzo długo będą nam służyć, jeśli wybierzemy je z uwagą i postawimy na dobre marki.