Jakie meble do ogrodu zakupić?

przez | 12 sierpnia 2023
Wiosna to pora, kiedy mnóstwo osób głowi się nad kupnem mebli na taras albo do ogrodu. Wybór umeblowania ogrodowego jest naprawdę niezwykle ogromny. Różnią się one kosztem zakupu, materiałem, z którego je wyprodukowano i praktycznością. Wybór stosownych mebli do ogrodu i tarasu nie jest proste. Podczas wybierania mnóstwo osób sugeruje się wysokością ceny. Do tych tańszych należą z pewnością meble plastikowe, lecz jakość takich produktów często jest bardzo słaba.

meble ogrodowe

Źródło: pixabay.com

Producenci umeblowania ogrodowego oferują również także umeblowanie drewniane. W tym przypadku można wybierać pomiędzy meblami wykonanymi z drewna krajowego lub egzotycznego. Te pierwsze będą niższe cenowo, nie będą mimo wszystko aż tak bardzo trwałe, jak te z drugiej grupy. Jeśli więc cena nie ma znaczenia, warto postawić na umeblowanie z drewna egzotycznego. Na tarasie z dachem można wziąć pod uwagę również meble z wikliny albo z rattanu. Wielką furorę od jakiegoś czasu robią mimo wszystko meble z tworzywa syntetycznego o nazwie technorattan. Leżak technorattan nie jest podobny do leżaka wyprodukowanego z plastiku. Leżak technorattan bardzo przypomina leżaki wykonane z naturalnego rattanu. Posiada mimo wszystko o wiele więcej od niego plusów. Przede wszystkim jest niebywale uodporniony na działanie słońca. Nawet po całym sezonie spędzonym na balkonie czy w ogrodzie meble z technorattanu prezentują się tak, jak w dniu zakupu. Będą to elementy także bardzo lekkie, odporne nie jedynie na promieniowe słoneczne, lecz także na deszcz oraz niską temperaturę. Oprócz umeblowania z rattanu, z materiału wiklinowego, technorattanu oraz plastiku do wybory mamy również niezwykle lekkie meble ogrodowe wyprodukowane z aluminium.

leżak ogrodowy

Autor: John Collins
Źródło: http://www.flickr.com

Ich cechą charakterystyczną będą niezwykle efektowne kształty. Doskonale wobec tego dopasowane są do ogrodów oraz tarasów zaprojektowanych w stylu nowoczesnym. Podobnie do umeblowania z technorattanu będą odporne na niekorzystne warunki atmosferyczne. W wielu ogrodach zobaczyć obecnie możesz również umeblowanie żeliwne. Spośród wszystkich gatunków umeblowania ogrodowego będą najcięższe.

Zaciekawił Cię taki artykuł? Jeśli tak, to bez wahania sprawdź też ten odnośnik. Inne tego typu informacje znajdziesz również tu (https://dobroplast.pl/okna-elewacyjne/).

Do najmniej jeszcze popularnych należą dostępne od niedawna chromowane elementy meblowe ze stali. Tak, jak te aluminiowe doskonale pasują do nowocześnie zaprojektowanych ogrodów.