Z jakich przyczyn nowoczesne pampersy są o dużo częściej używane niż pieluszki tetrowe

przez | 23 czerwca 2023
Samo czyszczenie wymagało zakupu specjalnych proszków do prania i wykorzystania gorącej wody – czasem nie obyło się bez gotowania pieluch w wielkim garze na kuchni. Świeżo upieczeni rodzice przeżywali koszmar, kiedy w pociągu berbecia trzeba było przewinąć. Powijaki zwane pampersami okazały się być funkcjonalniejsze: są jednorazowe, higieniczne, można je bez problemu założyć berbeciowi nawet podczas zakupów w galeriach handlowych, gdzie czekają nieprzypadkowo przeznaczone do tych celów komórki.

Takie pieluszki można w dzisiejszych czasach dostać bezproblemowo w wielu przeróżnych sklepach z akcesoriami dla niemowląt, też w internetowych. Ich zakup jest o wiele bardziej opłacalny niż kupowanie pieluszek jednorazowych, które każdorazowo trzeba wyrzucać. To całkowicie normalne, że małym dzieciom pieluszki trzeba zmieniać niezmiernie często, właściwie co krok, wobec tego naturalnie nie da się zaprzeczyć temu, iż nabywanie pieluszek jest ogromnym wydatkiem. Po co więc przepłacać? Przekonaj się, iż pieluszki wielorazowe okażą się o wiele lepszym wyborem- zdecydowanie więcej znajdziesz na www.

Pieluchy ekologiczne i otulacze wełniane pierze się w pralce przeważnie w 40-60°C bez uprzedniego namaczania. Pieluszek nie wolno moczyć gdyż w wodzie mnożą się bakterie. Nie ma też konieczności wygotowywania pieluszek, a pranie w niskiej temperaturze z dodaniem odpowiednich środków piorących wydłuża żywotność pieluszki. Do prania stosujemy niewielką ilość środków piorących i dokładnie płuczemy aby nie osadziły się one na włóknach materiału. Jeśli pieluszki są mocno zabrudzone trzeba zastosować pranie wstępne z dodaniem mydła żółciowego.

Jeśli opisywany wątek jest dla Ciebie atrakcyjny, to kliknij i zobacz, jakiego rodzaju zagadnienia posiada porządna witryna (https://rehab-terapia.pl/oferta/leczenie-depresji/) – na pewno materiały w tamtym miejscu umieszczone są podobnie zajmujące.

Otulacze wełniane najlepiej prać w rękach w szamponie do wełny lub mydełku oliwkowym. Co parę prań należy wyprane otulacze pomoczyć w kąpieli lanolinowej.

Producenci artykułów dla niemowląt poszli jeszcze krok dalej. Wymyślili majtki treningowe, które mają za zadanie nauczyć nasze pociechy czynności korzystania z nocnika. Takie majtki wyprodukowane są tak, aby z jednej strony od razu nie przesiąkały, a drugiej, by dziecko odczuwało dyskomfort, kiedy się zmoczy. Niełatwo wyobrazić sobie w tej roli pieluszkę z tetry – za bardzo ogranicza ruchy dziecka, które przecież ciągle ma świadomość, że… chodzi w pieluszce (poznaj dodatkowe informacje).

Pieluszki wielorazowe i otulacze wełniane dobrze jest suszyć rozwieszone. Nie zaleca się suszenia w suszarce, bo powoduje ono do szybszego zużycia się pieluch, a wełniane otulacze mogą się odkształcić i sfilcować.Pieluszek wielorazowych nie trzeba też prasować. Przeciwnie prasowanie negatywnie wpływa na ich chłonność.Dzięki pieluszkom wielorazowym można znacznie zaoszczędzić pieniędzy a wiadomo, że przy potomkach wydatków jest całe mnóstwo.Dużo wiecej mam wraca do stosowania pieluszek wielorazowych, ponieważ pociecha ma obcowanie z naturalnymi włóknami np. tj. bawełna. Wiemy, że towary ekologiczne dla nas wszystkich to pozytywne skojarzenia.