Minusy i plusy zastosowania telebimów w nowoczesnej reklamie, jak będą się one sprawdzać w większych miastach.

przez | 27 lipca 2023
Jedną z najbardziej skutecznych współcześnie form reklamy wielkoformatowej są telebimy. Popularność zdobyły stosunkowo niedawno, bo raptem kilkanaście lat temu, a bardzo dużo przyczynił się do tego rozwój nowych technologii. W telebimach używane są mocne, wydajne diody, których światło jest widoczne z daleka, a oprócz tego będą one zużywać niewiele energii elektrycznej.

Telebim reklamowy

Autor: clry2
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdy piksel składają się trzy diody, czyli czerwona, zielona i niebieska. Sterując natężeniem świecenia każdej z nich otrzymuje się końcową barwę danego punktu, czyli dokładnie to, co może zobaczyć odbiorca. Typowe telebimy złożone są z paneli, a każdy z nich będzie się jeszcze składał z kilkuset punktów. Ogromnym plusem telebimów stała się modułowa budowa, dzięki temu że pojedyncze panele łatwo mogą być łączone w duże bloki, to zmontowanie dużych telebimów nie jest trudną sprawą. Dlatego też w różnych miejscach można znaleźć telebimy o bardzo różnych rozmiarach, część z nich ma kilkanaście metrów powierzchni i są widoczne nawet z kilometra – .

Telebimy coraz częściej można spotkać w małych i dużych miastach. Położone są one przeważnie tam, gdzie będzie przebywać więcej osób, więc doskonale nadają się na to większe skrzyżowania czy pobliże sportowych i rozrywkowych obiektów. Taka lokalizacja powoduje, że reklamy emitowane na telebimach będą widoczne dla bardzo dużej ilości odbiorców, a że przeważnie będzie ona przyciągać uwagę przechodzących, to cechuje się ona wysoką skutecznością.

Lecz pomimo bardzo dużych plusach telebimów nie można także zapomnieć o ich wadach. Najbardziej dokuczliwą jest jasność z jaką świecą, szczególnie w nocy.

Czy wpisy stworzone na tej witrynie (https://byczyparking.pl/) całkowicie Cię uszczęśliwiły? Sądzimy, że tak. Jednakże, jeśli masz ochotę więcej, to kliknij tu.

Jeżeli telebim szczecin struga będzie świecił za mocno, to może oślepiać kierowców i przechodniów, a to niestety może się skończyć wypadkiem. Z tego też powodu w części miast zostały wprowadzone przepisy dokładnie określające, gdzie i jak mają być instalowane telebimy, aby nie stanowiły zagrożenia. Tym sposobem temu będą one bezpieczne, a równocześnie będą spełniać swoją rolę.