Świat skarpetek wciąż zadziwia. Stopki z bambusa innowacyjnością w nowoczesnej komodzie

przez | 24 sierpnia 2023
Myślałeś o tym, kto wymyślił skarpety? Otóż już w starożytnym Rzymie pojawiła się ta część garderoby i od słowa „soccus” powstała definicja skarpeta. Na przestrzeni wieków doskonalono ich tworzenie, jednak zaledwie pod koniec XIX wieku zagościły na stałe w naszych domach. Dzisiejszy świat skarpet jest wbrew pozorom różnorodny. Ich bezmiar zastosowań i różnorakość jest fascynująca.

W skarpetkach chodzimy odpowiednio do sezonu oraz pogody. To nierozłączny atrybut niemal każdego stroju. Idealna skarpeta powala oddychać nogom nie uciskając przy tym kostek, co jest bardzo ważne przy zwykłym korzystaniu. Zasadniczy jest również materiał, z którego są zrobione, gdyż to rozstrzyga czy będziemy mieć zrelaksowane i rześkie stopy.

nogi

Autor: Mustela
Źródło: www.mustela.pl

W sprzedaży oferuje się przeróżne skarpety, podkolanówki, skarpety stopki, sportowe lub wyspecjalizowane. Będąc przy wyspecjalizowanej skarpecie należy wspomnieć o stosowanych włóknach antygrzybicznych i anty zapachowych, które świetnie sprawdzą się w przypadku dżentelmenów. To oni zazwyczaj utyskują po całym dniu na kłopoty z nogami. Garderoba ta rozwinęła się szczególnie w fitnessie. Postawiono na dużą klasę materiałów oraz techniczną budowę. Wzmocnienia na obszarach przecierających się sprawiają dłuższe używanie. Zwłaszcza skarpety damskie są rozpowszechnione w świecie fitness. W tym miejscu producenci zaprezentowali wielką wyobraźnię tworząc najróżniejsze typy tego akcesorium. Kolorystyka, dobór tworzyw i ich zastosowanie jest rzeczywiście dużej klasy.

Nowinką są skarpety z bambusa. Wytworzona włóknina z tej rośliny posiada znaczne właściwości antybakteryjne i higroskopijne, tzn. drenuje wilgoć z nóg. Przeznaczany bambus do utworzenia tej niespotykanej włókniny, wywodzi się z ekologicznych upraw,tak więc jest w stu procentach zdrowy. Jest to punkt zwrotny w dziedzinie przemysłu odzieżowego, ponieważ wprowadzenie takiego włókna powoduje eliminację niemiłych woni oraz zdrowe oddychanie każdych stóp. Co ważne, tak wykonane skarpetki swe właściwości zachowują po kilkudziesięciu czyszczeniach i pozostają nadal miłe w dotyku. To rewolucja w świecie skarpet.

Nie czekaj, tylko poczytaj więcej (https://www.permanent24.pl/) na ten temat – informacje będą z pewnością niesamowicie interesujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Zatem możemy bez kłopotu dobrać dla siebie lub dla bliskich niecodzienne skarpetki myśląc jednocześnie o zdrowotnej stronie ubioru.
Autor