Milupa pku – nader bogata gama preparatów stosowanych w diecie niemowląt z fenyloketonurią

przez | 25 czerwca 2023
Pojawia się raz na kilkaset urodzeń. Jest przekazywana w genach. Zalicza się ją do grupy chorób rzadkich. Nader prędko się rozwija wywołując wiele poważnych zmian w całym organizmie człowieka, głównie zaś w ośrodkowym układzie nerwowym.
Na czym polega fenyloketonuria? To zaburzenie przemiany aminokwasów, a ściślej mówiąc fenyloalaniny.

kawa z ekspresu

Źródło: en.wikipedia.org
W efekcie poziom stężenia tego związku we krwi drastycznie wzrasta, uszkadzając tkanki oraz narządy. Na początku choroba nie daje o sobie znać. Dlatego też tak istotne jest wczesne rozpoznanie schorzenia, najlepiej zaraz po urodzeniu-produkt milupa pku. Wówczas albowiem chorzy zyskują całkiem spore szanse na prowadzenie normalnego stylu życia. Kluczem do powodzenia jest bez wątpienia odpowiednia dieta. Z „menu” chorych należy wyeliminować szereg różnorodnych produktów(polecamy tabliczka znamionowa oznaczenia) między innymi nabiał, wędliny, fasolę, orzechy kakao, ryby – wyliczać można bardzo długo. Rodzi się pytanie: jak powstałe „braki” uzupełnić? Ową „niedozwoloną” żywność zastępuje się specjalistycznymi preparatami, które mają w swoim składzie wszystkie niezbędne aminokwasy, witaminy, mikroelementy.
Milupa pku allecco.pl/ to bogata gama produktów powszechnie stosowana w diecie niemowląt a także małych dzieci cierpiących na fenyloketonurię, rzecz jasna pod nadzorem odpowiedniego specjalisty.