W jaki sposób urządzić kuchnię, aby choć trochę swoją prezencją nawiązywała do dawnych epok

przez | 20 czerwca 2023
Nasz dom jest polem do popisu. Wnętrze każdego pomieszczenia musi zostać dokładnie przemyślane, aby potem nie trzeba było kuć muru na ekstra gniazdko elektryczne. Takie same przemyślenia są obligatoryjne w przypadku doboru poszczególnych elementów wyposażenia mieszkania. Dzisiaj sporą uwagę przywiązuje się do prawdziwe nowoczesnego wnętrza. A do niego nie zawsze będą pasować meble odziedziczone po pradziadkach. Ten fakt jednakże nie przesądza jeszcze o tym, że w nowoczesnym mieszkaniu nie wolno umieszczać starodawnych drobiazgów. Jeżeli tylko posiadacze znają i szanują zasadę złotego środka, to wnętrze nigdy nie będzie straszyć gości ani mieszkańców domu.

Komplety sztućców w ofercie sklepu Garneczki
Kuchnia jest takim miejscem w naszym mieszkaniu, gdzie trudno przeholować z wystrojem wnętrza. To tutaj współczesność miesza się z przeszłością niemalże niezauważalnie. A to za sprawą stylistów, którzy tak tworzą akcesoria czy naczynia kuchenne, żeby były tak samo funkcjonalne, jak niegdyś i swoją prezencją nawiązywały do czasów współczesnych. Bardzo dobrze powyższą tezę ilustrują garnki gliniane stojące na sklepowych albo domowych półkach.
System przyrządzania posiłków w antycznym Rzymie znacząco różni się od współczesnego. Dawne gospodynie, jeszcze przed gotowaniem dań obiadowych, były zmuszone rozniecić ogień pod blachą. I oczywiście nie miały takich przyborów ani produktów, które pozwalają w szybki sposób ugotować zupę. Jednakże wykorzystywane niegdyś rozwiązania przetrwały do czasów współczesnych i niektóre kobiety nie wyobrażają sobie swojej kuchni bez naczyń, których rodowód sięga czasów starożytnych.
Tzw. garnki rzymskie świetnie sprawdzają się w każdej nowoczesnej kuchni nietypowe garnki rzymskie. Bywają zazwyczaj wykonane ręcznie przez garncarzy, którzy w swoich warsztatach wytwarzają piękne arcydzieła. Gotowanie potraw w wymienionych garnkach odbywa się w bardzo nietypowy sposób. Przyprawioną rybę bądź mięso wieprzowe umieszcza się na dnie naczynia, które wprzódy zanurza się na pół godziny w wodzie. Dzięki takiemu postępowaniu danie główne upiecze się na parze, czyli bez dodatku żądnego tłuszczu.

Garnki gliniane, w tym również garnki rzymskie, jak sama nazwa sugeruje, wykonane są z gliny.

Czy zadziwił Cię ten artykuł? Żeby zgłębić zagadnienie kliknij tu oraz poznaj więcej szczegółów – z pewnością będą dla Ciebie zadziwiająco interesujące.

Doświadczeni garncarze poza tym powlekają powierzchnię glazurą, a samym wieczkom nadają fantazyjne dekoracje. A tego rodzaju naczynia wydają się być bardzo dobrym pomysłem na upominek pod choinkę – niejedna pani domu będzie zachwycona takim podarunkiem.