Szafy konieczne w domu

przez | 18 czerwca 2023
Gdy urządzamy mieszkanie poszukujemy fajnych mebli. Zdarza się, że postanawiamy kupić do pokoju dziennego mniej mebli niż jest w komplecie, dlatego sami musimy kompletować. Prawda jest taka, że wystarczy szafka pod telewizor, parę półek i dobra komoda. W chwili, kiedy decydujemy się na komodę musimy brać pod uwagę to, że warto byłoby kupować komody drewniane.

Czemu? Bo komody z drewna ładniej się prezentują aniżeli szafy z jakiejś sklejki. Dodatkowo takie komody na sto procent przy odpowiedniej pielęgnacji będą z nami sporo czasu. Pośród komód drewnianych jest ogromny wybór, nie musimy się martwić, że nie uda nam się odnaleźć komody drewnianej, która pasowałaby do naszej koncepcji.
Zestaw szafek do pokoju dziecka
Gdy bierzemy się za urządzanie pokoju dla naszej pociechy najpierw trzeba zastanowić się nad odpowiednim kolorem ścian. Nie jest to łatwe, bo ogółem wolimy wybrać ciemniejszą farbę, by ściany prędko się nie pobrudziły, a z drugiej strony wolimy ożywczy kolor, żeby dziecku było przyjemnie w pokoju.

sypialnia

Autor: Matt Wade
Źródło: http://www.flickr.com

Na szczęście dziś mamy farby, które możemy zmyć. Dodatkowo część rodziców stawia na tapetę. Po wyborze koloru ścian i lamp możemy myśleć o meblach. Jeśli chodzi o meble dla dziecka to mamy bardzo duży wybór. Możemy postawić na meble w niebieskiej lub różowej kolorystyce. Można kupić meble bardziej stonowane. Wiele zależy od tego ile nasze dziecko ma lat i od tego, jaka nasze dziecko. Rodzice często robią błąd i organizują pokój dla siedmiolatków w stylistyce totalnie dziecinnej. A często najlepiej postawić na uniwersalne meble, ale np. z łóżkiem piętrowym i znaleźć dodatki, które będą dodawały pokojowi charakteru.

Właściwie dopasowana pościel, kolorowy dywan i ciekawe oświetlenie to ekstra sprawa. Dzięki temu, kiedy nasze dziecko przestanie lubić kolor różowy i pokocha zieleń, o wiele prościej będzie nam zmienić dywan i pozostałe dodatki aniżeli kupować meble z zieloną fasadą, bo różowe ze wszystkim się gryzą. Tak, więc wybierając meble do pokoju dziecięcego trzeba przemyśleć sprawę. Jeśli pojazdy dla dzieci ma trzy latka, to typowe dziecięce meble będą idealnym rozwiązaniem, ale gdy dziecko zaraz przekroczy magiczne dziesięć lat, to dobrze chwilę pomyśleć i postawić na jakiś uniwersalny komplet mebli do pokoju dziecka. Czytaj też