Kupno czy dzierżawa kserokopiarki?

przez | 18 czerwca 2023
Kserokopiarka jest bardzo potrzebnym narzędziem. Pozwala na tworzenie czarno-białych lub kolorowych kopii określonego dokumentu w każdej liczbie egzemplarzy.

Narzędzie to używane jest w większości przedsiębiorstw lub instytucji. Wykorzystywane jest powszechnie przez uczniów i studentów do tworzenia kopii materiałów naukowych, podręczników czy zeszytów.

Kserokopiarka

Źródło: kseromax.pl

Obecnie urządzenia ksero, jak również urządzenia wielofunkcyjne znajdują się we wszystkich urządzeniach czy bibliotekach. Niektóre osoby mają również urządzenia takie w swoich domach, choć jednak w większości przypadków używane są drukarki. Skalę zainteresowania tego rodzaju urządzeniami można obserwować na podstawie fraz typu „kserokopiarki wrocław”, które jest często wyszukiwane na stronach internetowych. Urządzenia wielofunkcyjne posiadają równocześnie funkcje drukarki, urządzenia ksero i skanera. Zarówno one, jak i nowoczesne narzędzia zaliczają się do urządzeń drogich. W momencie, gdy stają się konieczne, pojawia się kwestia: czy nabywać nowe narzędzie, czy zdecydować się na dzierżawę?

Kupno nowego narzędziaKserokopiarki, jak już zostało wspomniane, są zazwyczaj raczej drogie. Ich ceny są zróżnicowane zależnie od parametrów technicznych.

Nie zastanawiaj się: przejdź do serwisu co to są badania marketingowe, by otrzymać ciekawe fakty na prezentowany w tekście temat. Czekamy na twą opinię!

W rezultacie kserokopiarki o lepszych parametrach umożliwiają uzyskanie kopii dokumentów na bardzo dobrym poziomie, o wysokiej rozdzielczości. Urządzenia z tej grupy funkcjonują także zazwyczaj dużo sprawniej. Nie każdego jednak stać na tak wielki wydatek. Ma to miejsce również w sytuacji wielu firm, zwłaszcza tych działających niedługo. Poza tym w przypadku tych firm zakup urządzenia na stałe może być posunięciem niepotrzebnym. Na przykład cena nowej kserokopiarki Konica Minolta oscyluje w granicach od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

WynajemDla większej liczby ludzi zdecydowanie lepszym rozwiązaniem może okazać się dzierżawa kopiarki. Przede wszystkim związana jest ze znacznie niższymi kosztami niż zakup kserokopiarki nowej. W większości sytuacji również wynajem związana jest z możliwością naprawy i serwisem w przypadku ewentualnych awarii. Klient nie musi w tej sytuacji martwić się o naprawę uszkodzeń. W większości przypadków opłata, która obowiązuje osobę lub firmę dzierżawiącą kserokopiarkę, nie jest wygórowana.

Kategoria: Bez kategorii