Remontujemy łazienkę: jak wybrać elementy wyposażenia?

przez | 14 lipca 2023
Łazienka to wyjątkowe pomieszczenie w domu. Odpowiednio zaprojektowana nie tylko umożliwia w wygodny sposób zadbać o urodę, ale też staje się miejscem wieczornego wyciszenia. Tak, jak każde inne pomieszczenie w domu, wymaga ona urządzenia w jakimś konkretnym stylu, to wnętrze musi być urządzone praktycznie i pięknie.

odwiedź sklep Top Sanit

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Dzisiaj rynek udostępnia bardzo bogate oraz różnorodne wyposażenie łazienek. Sposób zamontowania, użytkowania, kształt oraz wygląd poszczególnych sprzętów łazienkowych to niełatwy wybór, nim zatem pójdziemy na zakupy, należy sprecyzować, w jakim stylu pragniemy mieć urządzoną łazienkę. Nie wszystkie meble i sprzęty będą dobrze wyglądać w każdym pomieszczeniu, na przykład umywalki prostokątne pasują najlepiej do łazienek w stylu nowoczesnym, okrągłe lepiej będą wyglądać w tradycyjnych wnętrzach – .

Podobnie jest z wannami. Wanny zabudowane to rozwiązanie klasyczne, w awangardowych łazienkach w stylu eleganckim, albo w łazienkach stylizowanych na wnętrza retro o wiele lepszym wyborem będą wanny wolnostojące. Także wybór materiałów, z jakich została wykonana armatura łazienkowa, ma duży wpływ na końcowy wygląd pomieszczenia oraz, oczywiście, na aspekt praktyczny. Najpowszechniejsze, a przy tym najtańsze, umywalki, wykonywane są z ceramiki. Jeżeli pragniemy czegoś bardziej oryginalnego, znajdziemy również umywalki kamienne, szklane, albo drewniane.

Aranżując łazienkę nie można kierować się tylko kwestią wizualną. To ważne, aby łazienka była miejscem, prezentującym się estetycznie, lecz równie ważne jest, aby była wnętrzem praktycznym, wygodnym w użytkowaniu i prawidłowo zagospodarowanym.kliknij tu liofilizowana karma dla psa liofilizowana karma dla psaWanny wolnostojące, szczególnie te o wymyślnych kształtach oraz z ozdobnymi nóżkami, wyglądają wspaniale, ale nie sprawdzą się w niedużych pomieszczeniach.

Również umywalki prostokątne potrzebują raczej dużej przestrzeni, ponieważ w małej łazience nietrudno będzie uderzyć się o róg umywalki – niewielka łazienka wymaga sprzętów o gładkich, zaokrąglonych krawędziach, zgrabnych, niedużych. Jeżeli posiadamy małą łazienkę, decydujmy się też na rozwiązania kompaktowe: od swobodnie zawieszonej umywalki zdecydowanie lepsza będzie umywalka z dopasowaną szafką.