Rodzaje pras w przemyśle

przez | 25 lipca 2023
Prasa to maszyna robocza, powszechnie stosowana na przykład w produkcji elementów i części zamiennych do urządzeń i przedmiotów, których używamy na co dzień, takich jak pralki, telewizory czy samochody.

tox 2

Ze względu na budowę, sposób pracy i przeznaczenie rozróżniamy kilkaset rodzajów pras. Biorąc pod wagę sposób napędzania prasy, dzielimy je na prasy (sprawdź prasa ślimakowa na maragency.pl) pneumatyczne, hydrauliczne elektromagnetyczne i mechaniczne. Każda z tych grup pras charakteryzuje się innym działaniem, wytrzymałością, ale także innym zużyciem energii. To wszystko ma bezpośrednie przełożenie na wydajność i kwestie ekonomiczne. Dlatego przed podjęciem decyzji, czy chcemy korzystać z prasy hydraulicznej czy mechanicznej, warto skonsultować się z fachowcem i przemyśleć wszystkie za i przeciw.

Kolejnym sposobem podziału pras jest rozróżnianie ich wg sposobu napędzania elementu ruchomego. Tutaj należy wyróżnić prasy mimośrodowe, kolanowe, korbowe, klinowe, dźwigniowe, zębatkowe i ślimakowe. Przy wyborze danego urządzenia ogromne znaczenie ma jego przeznaczenie. Dlatego w tym wypadku szczególnie opierać się trzeba na precyzyjnych wyliczeniach, dotyczących parametrów materiału, siły nacisku czy wartości skoku.

TOX PRESSOTECHNIK jest liderem w produkcji napędów siłowych i pras oraz systemów łączenia stali. To firma z ponad 30-letnim doświadczeniem, o globalnym zasięgu – w dniu dzisiejszym jest obecna w 37 krajach. Jest kompetentnym partnerem między innymi w zakresie innowacyjnych technologii łączenia blach. W swojej ofercie ma również serwonapędy, siłowniki hydrauliczne oraz prasy ręczne i prasy mechaniczne.

Poznaj autorski serwis (http://www.malesapd.pl/?url=kontakt) – wystarczy kliknąć na podany poniżej link i w tekście możesz przeczytać ekstra informacje na ten pasjonujący temat.

Szeroka gama produktów pozwala na tworzenie maszyn specjalnych i precyzyjne dostosowanie ich do specyfiki danej linii montażowej czy produkcyjnej.

Prasy produkowane przez TOX PRESSOTECHNIK od lat słyną z niezawodności oraz wysokiej jakości wykonania. Cieszą się doskonalą reputacją wśród polskich i zagranicznych Klientów. Nadal jednak monitorujemy pod tym kątem wszystkie urządzenia i procesy. Nieustannie dbamy o rozwój technologii i oferowanych produktów.