Z jakiego powodu dobrze jest używać pieluchy tetrowe?

przez | 5 lipca 2023
Świadomi rodzice z przyjemnością przygotowują się na powitanie na świecie nowego członka rodziny. Setki przeczytanych artykułów, liczne książki, wszystko po to aby dziecku niczego nie zabrakło. Mało kto jednak analizuje temat pieluszek. Tutaj wybór jest oczywisty – jednorazówki, gdyż dziś już nikt nie używa tetry.

Kolejna wizyta (polecamy implanty zębowe kraków) w sklepie, decyzja odnośnie odpowiedniego rozmiaru oraz przedziału cenowego, chociaż z zasady zaczynamy od wersji najlepszej, czyli najdroższej. Dopiero później, zaskoczeni ceną pieluszek, zaczynamy szukać tańszej- acz równie skutecznej alternatywy, np. eko pieluszki. Poza tym za dobre pampersy uchodzą takie, które idealnie chłoną wilgoć i długo utrzymują suchość pieluszki. Nie spodziewajmy się jednak, iż to wszystko pozostaje bez wpływu na skórę dziecka. Nasączone chemikaliami pieluszki, mogą wywoływać odparzenia i alergie u maluchów.

pieluszka dla dziecka

Autor: CatEyedKP
Źródło: http://www.flickr.com

Dziś w sprzedaży możemy spotkać kilka bardzo ciekawych alternatyw dla popularnej pieluchy jednorazowej. Między nimi można znaleźć zarówno te, które używały nasze mamy, czyli flanelowe, tetrowe i frotowe, jak i najnowsze pieluchy ekologiczne – kieszonkowe (z wyjmowanym wkładem) oraz takie, które są w całości przeznaczone do prania (all-in-one). Pieluchy tzw składane, np. tetrowe pieluchy są wykonane z bawełny, coraz częściej też bambusa, czyli z naturalnych tkanin. Nie uczulają skóry dziecka i gdy często się je zmienia, są bezpieczne i nie są przyczyną alergii. Stosunkowo szybko schną. Do takich pieluch dobrze jest dokupić odpowiedni otulacz, który stanowi dodatkowe zabezpieczenie przed przeciekaniem. Do niekwestionowanych zalet takich pieluch należy fakt, iż zostały wyprodukowane w części lub w całości z naturalnych, przepuszczających powietrze materiałów. Do wad – konieczność prania i czasami – prasowania, czyli mniejsza oszczędność czasu.

Podsumowując: w podróży tzw. pampersy spiszą się znakomicie – brudną pieluchę po prostu się wyrzuca. Ale, kiedy zorientujemy się, że pampersy uczulają nasze dziecko oraz gdy zależy nam na ekologii, zdecydujmy się na pieluchy, które używane są od zawsze.