Czym się charakteryzuje umeblowanie mieszkania w modnym stylu vintage?

przez | 23 czerwca 2023
Ostatnimi czasy w modzie są powroty do historii. Wpierw w latach dziewięćdziesiątych przeżywaliśmy wzrost popularności literatury historycznej – półki księgarskie gięły się pod ciężarem lektur o tej tematyce.

Również telewizja emitowała dużo programów historycznych.Poznaj też inny zbiór treści przedstawiających niniejszy temat – nie obawiaj się – wejście za darmo weterynarz Świdnica, więc wejdź na ten link.Nie dziwi wobec tego fakt, że ten trend przedostał się do w szerokim zakresie rozumianej mody. Jeżeli jeszcze dorzucimy sentyment za PRL-em, musiało się tak skończyć. Styl o którym piszę mieni się Vintage. Oznacza on tasowanie nowego ze starym. Jest to na przykład umiejętne kojarzenie współczesnego wnętrza pokoju z klasycznym żyrandolem, tak by jedno z drugim współgrało. Świetnym przykładem mogą tu być nader współczesny zestaw HIFi a zewnątrz obudowa jak gdyby żywcem ze starego radia z oczkiem. W dodatku to wszystko ustawione w nowomodnym, błyszczącym chromem pokoju. W podobnym stylu może zostać wyekwipowane każde wnętrze. Wyobraźmy sobie dla przykładu super nowomodny salon, przy suficie przymocowany jest żyrandole klasyczne zrobiony z kryształu.

Autor: Technolux

Albo też wystrój gabinetu do pracy dzisiejszy (z laptopem, plazmą), a blisko tego tradycyjne pióro wieczne noszące ślady używania, mimo to nie zniszczone. Celem tych wszystkich zabiegów jest próba pojednania ognia z wodą, historii przynoszącej nam uczucie bezpieczeństwa z poczuciem komfortu, jakie daje nowoczesne wzornictwo i technologia. Pojawia się taka oto myśl, że w tym pędzącym jak superszybki odrzutowiec współczesnym świecie, jest byt który nie przemija, chociażby to miało być tylko pióro dziadka.

Dlatego więc mogą ze sobą w jednej alkowie harmonijnie „koegzystować” lampki nocne nowoczesne i dawne łóżko małżeńskie z baldachimem. Obydwa te przedmioty, zarówno nowoczesna lampka nocna jak też łoże po babci pełnią swoją funkcję i wzajemnie się dopełniają. Dawne łóżko przydaje wnętrzu splendoru a nowoczesna lampka nocna pomaga nam oszczędzić czas (nie musimy szukać nafty). Podobny styl można zastosować w umywalni, gdzie dzisiejsza wanna będzie udawać naznaczoną czasem wannę babci, zarazem oświetlać pomieszczenie będą nowomodne plafony łazienkowe z żarówkami LED. Nader ważne jest, ażeby wszystkie elementy ze sobą współgrały, podkreślając obopólnie swoje walory.
Kategoria: Bez kategorii Tagi: ,