Archiwa tagu: droga

droga

Dobierz optymalne opony dla swojego pojazdu, żeby okazać się pewnym bezpiecznej i komfortowej jazdy

Zakup odpowiednich opon jest ważny dla warunków jazdy, tak i w kwestii komfortu kierowcy i podróżnych, jak również bezpieczeństwa na drodze. Oczywiście nie wystarczy wybrać i założyć świetnej jakości ogumienie, należy także zadbać o formę produktu i jeżeli jest taka konieczność, zmienić opony na nowe. To naprawdę ważne i nie wolno tego lekceważyć.

Opony na lato i zimę – ciekawostki dla zainteresowanych

„Zima znów zaskoczyła drogowców” narzekają co roku mieszkańcy Polski, jednak coraz częściej zima zaskakuje nie specjalistów od utrzymania nawierzchni a samych jeżdżących samochodami. Potężne zimy odeszły już w niepamięć, jednak minusowa temperatura i śliska nawierzchnia stale są przyczyną wielu stłuczek. Podczas zmiennych warunków atmosferycznych jedną z najważniejszych spraw jest prawidłowy dobór opon.

Dobre ogumienie do aut

Porządne opony w samochodzie są tak samo ważne jak każda pozostała jego część. Od ich formy zależy bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Opony continental stanowią fragment, który zużywa się nie wyłącznie podczas jazdy. Z upływem czasu, jej części składowe niszczą się, a osiągi ulegają kolejnej degradacji. Większa część wytwórców poleca kierowcom testowanie opon raz w roku po pięciu latach użytkowania, oraz ich wymianę po upływie 10 lat od daty wyprodukowania. Przebieg starzenia opon zależy od warunków klimatycznych, obciążenia, stylu jazdy, a także od ciśnienia powietrza, również jakości pielęgnacji.