Bo najważniejsza jest oryginalność. To wartość, na której zależy wielu z nas. Po co zgapiać pomysły, kiedy mamy pole do popisu?

przez | 3 września 2023
Po latach zapomnienia wracają zapomniane rzeczy. Wychodzi bowiem na to, że mamy już za sobą okres, gdy kupowania na zapas. A stało się tak, ponieważ po latach komunizmu, gdzie była dostępna ograniczona ilość produktów (i to w każdym przejawie) istnieje w nas chęć posiadania. Wynagrodziły nam to lata dziewięćdziesiąte. Kupowaliśmy kolorowe, często tandetne artykuły. Domy obijaliśmy „metalplastem”, a bloki nadal malujemy w pastelowe kolory. Na szczecie trend zaczyna się zmieniać.

Zmiany następują, ponieważ już chyba nastąpił przesyt w konsumpcjonizmie i nawyku gromadzenia tego, co nowe i kolorowe. Ile można wybierać kiczowate rzeczy, jak długo można dobierać kolory tak, żeby aż brzydotą raziły w oczy. Niestety, wydaje się, że można dosyć często i nawet obecnie jesteśmy tego świadkami. Przykładem jest wygląd otaczającej nas przestrzeni miejskiej. Co widzimy? Czytaj

Pierwsze co, to brak jakiegokolwiek pomysły w wykorzystaniu przestrzeni miejskiej. To naturalnie pozostałość po komunizmie, ale także skutek wojen.

Opakowania tekturowe

Autor: William Warby
Źródło: http://www.flickr.com

Niestety, historia nas nie oszczędziła Nie jesteśmy więc specami od pięknej architektury, widać to także po nowych blokach, które może nawet prezentują się przyzwoicie, ale ktoś maluje je w pstrokate, brzydkie kolory. Zjawisko określone mianem „pastelozy” to to estetyczny cios dla wielbicieli ładnego miejskiego krajobrazu. Dobrze, że mnóstwo osób zaczyna interesować się antykami, zazwyczaj będącymi spadkiem po dziadkach, a cieszących oko swoim pięknem.Autor

Wracają do łask drewniane wyroby, skrzynki drewniane czy pudełka drewniane. jako alternatywę dla mebli z supermarketów coraz częściej wybieramy się na pchle targi. Tam możemy kupić wspaniałe, zabytkowe i oryginalne meble.

Ekscytuje Cię taki nietuzinkowy artykuł? Jeżeli tak, oprócz tego zerknij koniecznie (http://www.motoargo.pl/pol_m_Zabezpieczenia-motocykla_Alarmy-do-motocykli-i-skuterow-381.html) na materiał, który jest opublikowany w tym miejscu – on również da Ci do myślenia.

To naprawdę lepsze niż decydowanie się na rzeczy z masowej produkcji. Powinniśmy jednak pamiętać, że jest to trend wznoszący, ale bardzo powoli. Wielu ludziom wystarcza po prostu wystrój „nowoczesny” czy ten pozostawiony z czasów komunizmu. Niektórzy jednocześnie nie mają pieniędzy na stare meble, więc kupują to, na co ich stać.
Więcej