Czerwona herbata – jej własności i działanie na organizm ludzi

przez | 21 czerwca 2023
Jeszcze nie tak długi czas temu całkiem o niej się nie słyszało, obecnie robi furorę. Odmiana trunku, którym jest czerwona herbata to pierwszorzędny napój i suplement diety. W jaki sposób ją parzyć i co tak faktycznie wnosi do organizmu człowieka?

Herbata sypana

Autor: Czas na Herbatę
Źródło: Czas na Herbatę
Susz czerwonej herbaty, znanej jako Pu-Erh, po zebraniu plonów są poddane nie trwającemu długo procesowi fermentacji. Za jego pomocą napar ma kolor czerwony. Smak można określić jako ziemisto-korzenny. Roślina rośnie szczególnie w Chinach i Tajwanie, tam też mają swą lokalizację najogromniejsze zakłady zajmujące się rozpowszechnianiem tego środka na cały świat. Ma bardzo znaczące znaczenie w chińskiej medycynie, określany jest bowiem „zabójcą tłuszczu”. Przyspiesza przemianę materii, zwiększa palenie tłuszczów. Jak ją zaparzać? Zobacz więcej tutaj – magiaorientu.com.pl.

Wystarczy do czajniczka z porcelany wsypać liście i zalać tykwa gorącą, ale nie wrzącą wodą, parzyć mniej więcej 3 do 7 minut (magiaorientu.com.pl/category/herbaty-czerwone-klasyczne). Otrzymany tak napój nie będzie miał gorzkiego aromatu, który możemy wyczuć po nieodpowiednim jego uszykowaniu. Nie jest tym samym to trudne, w podobny sposób parzy się prawie każdą inną herbatę. Jakie jeszcze ma wartości dla organizmu? Pobudza wytwarzanie soków trawiennych, ożywia pracę jelit, a więc przyspiesza przemianę materii, a w efekcie wcześniej omawiane spalanie tłuszczów. Napój, którym jest czerwona herbata zmniejsza poziom cholesterolu i ciśnienie krwi, poprawia obieg krwi w organizmie, a tym samym może być bez problemu przyjmowana przez ludzi zmagających się z takimi kłopotami.

Może też nas napełnić w brakujące minerały, bowiem napar z liści zawiera ich mnóstwo, w tym wapnia i teiny. Działa pobudzająco, wobec tego z chęcią spożywają go ludzie rezygnujące z picia kawy. Leczy schorzenia wątrobowe oraz wspomaga walkę z próchnicą. Tak wiele zalet, a więc nie pozostaje nam nic innego jak tylko udać się do sklepu i nabyć liście do parzenia. Koszt artykułu, którym jest czerwona herbata oscyluje w granicach od kilku do niekiedy kilkuset złotych za 100 gram.

herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com
Spożywając regularnie napój, jakim jest czerwona herbata będziemy mogli zafundować swojemu organizmowi poprawę jego kondycji jak i zrzucić pobocznie trochę masy. Jej koszt, w zależności od producenta nie wykracza raczej poza możliwości pieniężne typowego człowieka.