Dbanie o skórę i włosy to podstawa, jako, że to właśnie one wpływają w pierwszym rzędzie na naszą atrakcyjność

przez | 22 czerwca 2023
W sprzedaży pojawiają się tale nowe produkty, które mają służyć ich pielęgnacji i poprawie wyglądu. Co więcej, wiele z takich preparatów wzmacnia zarówno skórę, jak i włosy. Należy do nich między innymi popularny w ostatnim czasie olejek arganowy.

skóra

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Skład chemiczny olejku powinien być w stu procentach naturalny, co znaczy, że produkt powinien zawierać jedynie olejek, bez sztucznych dodatków. Wówczas olejek będzie działał najbardziej intensywnie, a ściślej mówiąc witamina E, która jest podstawowym składnikiem olejku. Jest ona jak wiadomo ważną witaminą mającą wpływ na witalność skóry oraz włosów, stąd tez właśnie tego rodzaju produkt (np. takiej marki jak lokikoki.pl/firm-pol-1237898820-Goldwell.html) jest idealnym rozwiązaniem dla wszystkich ludzi, którzy się z nimi borykają.

Jeżeli chcesz dowiedzieć się sporo na ten temat, to zajrzyj na naszą kolejną stronę i dowiedz się tutaj (http://www.epack.com.pl/zolte-worki-na-smieci/) czegoś innego o tym wątku.

W jaki sposób działa?

Olejek przede wszystkim mocno odżywia i nawilża skórę i włosy. Spełnia również funkcje ochronne – ochraniając organizm przed niebezpiecznym promieniowaniem oraz niekorzystnymi temperaturami, a także regenerujące – ogranicza zmarszczki, przyspiesza gojenie ran, a także niweluje problemy dotyczące zapalenia skóry (łuszczyca, łupież). Jeśli chodzi o włosy pełni przede wszystkim funkcję wzmacniającą. Jeśli mamy problemy z łamliwymi, przesuszonymi włosami zamiast stosować produkt typu brylantyna, który je nabłyszczy czy jakieś serum, korzystnie jest sięgnąć po olejek arganowy – sprawdź na . Stosowany na włosy zregeneruje je, a także pozwoli szybciej usunąć łupież.

cera

Autor: fotolia.com
Źródło: fotolia.com

Olejek ma rozległe zastosowanie ponieważ używa się go nie tylko w celach kosmetycznych i zdrowotnych, ale również jako produkt spożywczy. Na dodatek jego uniwersalność widoczna jest w tym, że olejek może być stosowany przez wszystkich – osoby dorosłe, jak również niemowlęta, czy osoby posiadające wrażliwą skórę lub przez alergików. Jego skład całkowicie naturalny nie podrażnia żadnej skóry, dlatego aplikowany w odpowiednich proporcjach stanowi idealny preparat odżywczo-regenerujący. Źródło: lokikoki.pl.

Nierzadko dodaje się go jako składnik kosmetyków – kremów, czy serum, niemniej największe rezultaty daje stosowany w naturalnej postaci.
W takiej postaci dostaniemy go bez kłopotów w aptece, czy w sklepie internetowym.