Kwiaty we własny ogródku są piękną ozdobą lecz mogą też być inwestycją

przez | 21 czerwca 2023
Mimo, że na dworze coraz bardziej dnia ubywa, a chłodne ranki i wieczory pokazują dość dosłownie o tym, że nadchodzi jesień
Nasze ogródki zmieniają swój kolor. Większość kwiatów już nie kwitnie.

Zaczyna być już inaczej. Jesień może jednak urzec. Jeśli tylko ofiaruje nam kilka słoneczka, nasze oko z trudnością dostrzega piękno płomiennych wybarwień listowia drzew i krzaków ozdobnych. Ta pora roku bywa piękna. Piękne drzewa i krzewy, jakie razem z kwitnącymi późnym latem hortensjami, zdobnymi trawami dają za prawdę niezwykły, wręcz płomienny efekt. roślinami, które cieszą nas aż do wczesnych przymrozków są chryzantemy ogrodowe. Nazywamy je również złocieniami a wszak to śliczne niezwykłe, różnorodne kształty kwiatostanów, ogromna gama Kolorów oraz niezwykle długie i szczodre kwitnienie zdecydowały o dużej popularności tych kwiatów – zdecydowanie więcej zobaczysz pod tym adresem.
chryzantemy ogrodowe

Autor: STARS FOR EUROPE
Źródło: STARS FOR EUROPE
obrazeczek - dekoracje

Autor: Jarosław Pocztarski
Źródło: http://www.flickr.com

Chryzantemy mają także drugą jakże ważną w polskiej kulturze rolę. Wszak 1 listopada już bardzo niedługo a kwiaty te to chyba symbol tego niezwykłego święta. To znak naszej pamięci o zmarłych. Każdego roku na groby naszych bliskich poszukujemy dobrych roślin. Niewątpliwie największą popytem w tym czasie cieszą się chryzantemy. Przycmentarni sprzedawcy oferują nam setki różnorakich odmian, odmiennych nie tylko barwą, ale również wielkością kwiatów i samej rośliny – informacje.

Gdy zdecydujemy się przyozdobić pomniki pomniki wrocław naszych zmarłych stawiając chryzantemy sprzedaż jest prowadzona w w okresie wszystkich świętych dokładnie w każdym miejscu. Ważne aby sprzedający był rzetelny i zaproponował nam świeże kwiaty. A może przyozdobić groby złocieniami z własnego ogrodu? Wybór należy do nas.