Rewelacyjny przepis na waniliowe caffe latte – koniecznie sprawdź!

przez | 18 czerwca 2023
Lubisz kawowe wynalazki? Ja napiszę jak jest – uwielbiam! Nie wyobrażam sobie dnia bez napicia się mocnej, aromatycznej kawy. Mam kafetierkę i maluteńki ekspres przelewowy. Często robię kawę czarną, bez dodatków. Czasem lubię zaszaleć – wtedy robię waniliowe cafe latte – przepis odnajdziecie w tym tekście!

Czarna kawa

Autor: Bill So
Źródło: http://www.flickr.com
Zaskoczę was faktem, że w tym przypadku sama robię także sos waniliowy! Jak się okazuje nie jest to takie ciężkie. Przepis (zamów pizzę w pizza Płock Wisła ) na waniliowe latte, który uwielbiam i okazał się najpyszniejszy wyszukałam na blogu, moim ulubionym zresztą. Polecam serdecznie: . Sztuka przygotowania takiej kawy polega na nauczeniu się delikatnego dolewania kolejnych składników, tak by zrobiły się piękne warstwy. Jest to dla mnie dość trudne i przyznaję, że choć zrobiłam już chyba ze 100 razy waniliowe caffe latte, wciąż mam wpadki. Taki rodzaj kawy polecam szczególnie jesienią i zimą, ciekawie poprawia mi humor podczas szarugi i zimnych długich wieczorów. Parzę wtedy kawusię, wskakuję pod koc i czytam książkę, albo leżakuję na moim fotelu podczas oglądania TV.

Przyrządzenie waniliowego cafe latte należy poprzedzać zaopatrzenie się w odpowiednie filiżanki, szklanki albo kubki, w których będzie pięknie widać warstwy kawy i mleka. Ja kupiłam podobnych przynajmniej kilka – znacznie więcej przeczytasz na www. Moje ulubione są kupione w Internecie, zdobi je niesamowicie grube szkło i są dość wysokie – mają 30 cm! Ostatnio weszła moda na kubki podobne do słoików – zakupiłam sobie dwa i czasem właśnie w nich przyrządzam latte. Nabyłam także specjalny pojemnik z sitkiem i różnymi nakładkami. Tym sposobem mogę udekorować latte np. kakaem w proszku.