Akcesoria do kawy i herbaty – jakim sposobem wybrać stosowną kawiarkę?

przez | 7 lutego 2024
Kawiarki zyskują aktualnie powodzenie na całym świecie, także w Polsce. Oryginalne kawiarki wykonane są z aluminium. Są one bezpieczne dla zdrowia, posiadają ważne certyfikaty, zatem można ich używać bez żadnych obaw. W sklepach odkryjemy także kawiarki stalowe. Odróżniają się one od kawiarek aluminiowych wyglądem, i także pojemnością. Kawiarki aluminiowe sprostają parzyć 1, 2, 3, 6, a także 9, 12 i 18 espresso, a kawiarki stalowe – 2, 4, 6 oraz 10 espresso. Dodatkowo kawiarki aluminiowe często są bardziej kanciaste, a kawiarki stalowe – okrągłe.

kawiarka

Autor: Arek Olek
Źródło: http://www.flickr.com

Kawa z kawiarki jest sporo mocniejsza niż kawa z ekspresu ciśnieniowego, wskazane jest o tym pamiętać. Jeśli nie lubimy za mocnej kawy, zdołamy dodać do niej więcej mleka.

Ceny kawiarek są niesłychanie zróżnicowane, w zależności od marki, możemy odkryć zarówno te tańsze, jak i droższe kawiarki. Rozległą renomą cieszy się kawiarka bialetti. Marka Bialetti proponuje prawdziwe włoskie kawiarki, jakie cechują się ogromnie wysoką, świetną jakością. Zapewniają znakomity smak kawy i jej bezproblemowe przygotowanie. Kawiarka bialetti naturalnie zrealizuje Twe wyczekiwania – czytaj u źródła

Zapaleńcy kawy niewątpliwie chętnie docenią także Chemex – sprawdź dostępne akcesoria Chemex. Jest to typ prostego ekspresu do kawy, jaki składa się ze szklanej kolby o kształcie klepsydry. Zasada funkcjonowania tego ekspresu jest ogromnie bezproblemowa – wrzątek wlewa się do naczynia, oraz on przesiąka poprzez filtr, jaki jest wypełniony zmielonymi ziarenkami kawy. Urządzenie to zostało wynalezione w roku 1941 poprzez niemieckiego chemika i wynalazcę. Pomimo tego, iż Chemex nie jest dziś już tak uniwersalnie wykorzystywany, to nadal urządzenie to zdołamy odszukać w niektórych sklepach. Jeśli interesują Cię opcjonalne metody zaparzania kawy, to Chemex naturalnie okaże się do tego bardzo dobry.

Czy wiesz, gdzie również można znaleźć inne tego rodzaju informacje? Jeśli nie, to wejdź na ten odnośnik i zerknij na treść (http://jednosc.pl/en/products/wheat-pellets/36-square-grille-2) znajdującego się w tamtym miejscu postu.

Urządzenie te najłatwiej znajdziesz w asortymencie sklepów internetowych z przeróżnymi akcesoriami do zaparzania kawy.