Urządzamy sypialnię w stylu naturalnym

przez | 16 października 2023
Alkowa w stylu rustykalnym to przede wszystkim naturalne tworzywa, drewno i bawełna. Żeby w podobnej sypialni nie było monotonnie, warto poszukać kontrastów. Ja do sypialni w stylu naturalnym sugeruję ciemne szafy. Rezydent polskiego dworku bądź romantycznego strychu wybierze styl rustykalny zgodnie z nastrojem otoczenia. Wszyscy pozostali mogą w nim odszukać przestrzeń ciszy potrzebną do odzyskania balansu po dniu wypełnionym hałasem.

stylowe wnętrze

Autor: by Tammy Manet
Źródło: http://www.flickr.com

Rustykalnie nie koniecznie musi oznaczać wiejsko, raczej blisko przyrody, sielsko, stąd dobór naturalnych surowców oraz kolorystyka zawężona do bieli złamanej ciepłym odcieniem. Wyłączny kontrast, potrzebny jak szczypta soli, to ciemny fornir sprzętów o prostych formach.

W sypialni w stylu naturalnym ważne są tkaniny. Wzrok odpoczywa, ważniejszy staje się dotyk, bo na pierwszy plan wysuwają się faktury tkanin: miękkość pluszowego koca, szorstkość szydełkowych serwetek, mięsistość kobierca. Naturalne promienie słoneczne wpadające przez otwory okienne, rozproszone są przez subtelne, zwiewne firanki.

Czy masz zamiar może poddać tę sprawę dalszej analizie? Jeśli tak, to zweryfikuj serwis (https://beltor.pl/), który publikuje pokrewne tematy.

Ciepły, nieco żółtawy poblask rzucają świece postawione na kominku. Co więcej nad drzwiami szafy można zamontować rząd reflektorków. Rozbielone wnętrze odbija światło, zyskując powierzchnię.

sypialnia

Autor: APD Market
Źródło: http://www.apdmarket.pl

Kominek w sypialni? To interesujący pomysł. Aranżacja alkowy winna koncentrować się wokół powierzchni do snu, jednak gdy do dyspozycji jest nieco więcej miejsca, można ją uzupełnić. Do alkowy warto wstawić stylizowany parawan, ozdobną wannę czy właśnie palenisko. W budynkach wielorodzinnych ze względów technologicznych trudno jest zainstalować prawdziwy. Możemy go jednak zastąpić wnęką lub lekką konstrukcją. Jednak uwaga! Nie powinien być to kominek sztuczny, ale akcent nawiązujący do ognia.

Umeblowanie również powinno być zrobione z tworzyw naturalnych. Właściwe zatem są łóżka metalowe oraz komody drewniane. W zestawie sprzętów sypialnianych naturalnie niezbędne będą również szafki nocne na które będziemy mogli odłożyć na przykład czytaną książkę lub okulary. Niezbędne także będą po to, by postawić na nich lampki umożliwiające czytanie wieczorową porą. W tak urządzonej sypialni z pewnością wypoczniemy znakomicie.