Czy aby schudnąć trzeba wykorzystywać konkretne diety? Niewielu o tym wie, że nie. Zobacz jakie to łatwe

przez | 3 lipca 2023
Mówi się, że by stracić na wadze trzeba koniecznie stosować dietę. I jeszcze trzeba się zdecydować na jedną, bo tak ich jest mnóstwo. Większość osób tak właśnie się zachowuje zapominając, że to nie jedyny sposób. Faktem jest, mamy szansę stracić na wadze bez diety i poczuć się dobrze. Naturalnie nie można tego robić bezmyślnie, bo efekty będą opłakane. Warto poznać kilka niezawodnych sposobów.

Przede wszystkim podejdźmy do tego spokojnie, to oznacza że nie stosujmy radykalnych sposobów. Faktem jest że wystarczy, że zaczniesz jeść pięć niezbyt dużych posiłków w ciągu dnia. Na takie niewielkie porcje organizm zareaguje spowolnieniem przemiany materii, miej na uwadze jednak, że jeśli powracasz do poprzedniego sposobu jedzenia, to znaczniejsze porcje zaczynają zmieniać się w tkankę tłuszczową, nie w w energię. Tak właśnie powstanie tak zwany efekt jo-jo. Pamiętaj o wodzie. W około 70 procentach składamy się z wody. Jeżeli twoja skóra marszczy się i starzeje to znak, że masz za mało wody w organizmie.

szaszłyki

Autor: Ivana Sokolović
Źródło: http://www.flickr.com

Sprawdź więcej po przejściu: tutaj dodatkowe informacje.

Wypłukuje ona z ciała toksyny czy złogi, zapobiega więc ich zmianie w tłuszcz (przeszczep tkanki tłuszczowej warszawa) i cellulit. Szklanka wody przed jedzeniem na pewno dosadnie zmniejszy apetyt, więc sprawi, że mniej zjemy. Najkorzystniej dostarczyć organizmowi 2,5 litra dziennie. Codziennie jedz jedynie jeden gorący posiłek, mogą to być przykładowo szaszłyki z grilla, zobacz przepis. Porcja mięsa na zimno może dostarczyć ci mniejszą liczbę kalorii niż taka sama prosto z patelni. Istotne jest także, aby spać w nieco chłodnym pokoju, najlepiej o temperaturze 18-19 stopni. Tego rodzaju sytuacja zmusza organizm do używania energii na utrzymanie odpowiedniej temperatury ciała. Jak nam się uda warto od czasu do czasu spać przy uchylonym oknie, dokładnie przykrywając całe ciało. To pomoże w skutecznym chudnięciu.

Co tak samo istotne, ale już z raczej w kwestii psychologicznej, to nie waż się ważyć codziennie. Wystarczy, że dokonasz tego na przykład raz w tygodniu, bo wtedy zauważysz jakieś efekty. Warto również zdawać sobie sprawę, że każdy organizm reaguje zawsze inaczej. Jedne osoby więc chudną od razu, drugie po pewnym czasie. Nie zapominaj więc, że jeżeli Twoje koleżanka schudła niezwykle szybko, to nie znaczy, że twoje efekty mogą być identyczne. A częste ważenie może cię tylko zdołować.