Oświetlenie mieszkania – jakie winno być w różnych pomieszczeniach?

przez | 27 czerwca 2023
Oświetlenie mieszkania to oczywiście istotny aspekt, jakiego nie powinniśmy lekceważyć. W każdym pomieszczeniu powinno być ono nieco inne. Inne potrzebne jest w kuchni, inne w łazience, w przedpokoju, sypialni czy na tarasie. W jednym pomieszczeniu będą więc pasowały żarówki led e27, w drugim całkowicie inne. Warto o tym pomyśleć już na etapie planowania domu. Zastanówmy się, jak rozplanować instalację elektryczną, gdzie umieścimy lampki, a gdzie żyrandole. Nie ma na to oczywiście gotowej recepty. Wszystko jest zależne od naszych upodobań, zapotrzebowania, od stylu życia naszej rodziny.

żarówki

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chodzi chociażby o pokoje dla dzieci, to warto, by były one dość dobrze oświetlone. W końcu maluchy w dzisiejszych czasach sporo się uczą, też po nocach, warto więc zatroszczyć się o to, by w przyszłości nie miały problemów ze zdrowiem. Przede wszystkim w pokojach dziecięcych powinny się zatem znaleźć wygodne, dopasowane do potrzeb maluchów biurka, a na nich rzecz jasna lampki, które maluchy będą sobie mogły w każdym momencie włączyć. Podobnie ma się rzecz, jeżeli chodzi o nasze miejsce do pracy. W końcu tam zazwyczaj czytamy, piszemy, myślimy, pracujemy nad rozmaitymi skomplikowanymi sprawami – Softled.

Nasz wzrok będzie się męczył dużo wolniej, jeśli zadbamy o właściwe oświetlenie.

żarówki

Autor: US CPSC
Źródło: http://www.flickr.com

Jak z kolei oświetlać łazienkę? Tam także warto zadbać o dobre oświetlenie.

Zainteresował Cię ten tekst? Przejdź zatem do następnego zagadnienia i czytaj pogotowie weterynaryjne świdnica tak długo, jak zechcesz o intrygujących Cię kwestiach.

Po pierwsze, w łazience okna są zazwyczaj dość niewielkie, nie dociera tam więc raczej silne światło słoneczne. A po drugie, w łazience często rozmieszczone są lustra, które także warto dodatkowo oświetlić. Jest to zazwyczaj ważne zwłaszcza dla kobiet. W końcu przed takim lustrem możemy popatrzeć jak wglądamy, robimy make up i dbamy o siebie. Dlatego odpowiednie oświetlenie w łazience jest bardzo ważne.

Z oświetleniem możemy rzecz jasna poszaleć bardziej w przypadku salonu i sypialni. Tam można sobie pozwolić na światło rozproszone czy nawet na wielobarwne żarówki. W końcu w tych pomieszczeniach zwykle wypoczywamy i raczej w nich nie pracujemy.
Jeżeli nie jesteś pewien, jak powinno wyglądać oświetlenie w twoim domu, warto zapoznać się z różnymi poradami. Poczytaj porady w internecie, dowiedz się, czym są profile led i dopiero wtedy bierz się za konkretne plany – .