Kilka wyrazów o współczesnych formach reklamy zewnętrznej i korzyściach, jakie wypływają z zastosowania takiej a nie innej formy promocji

przez | 16 listopada 2023
Skuteczność reklamy bywa uzależniona od wielu czynników. Na pewno trzeba dysponować wiedzą z zakresu marketingu, a nawet psychologii czy socjologii. Dlatego biznesmeni są zmuszeni zaangażować fachowców, którzy zajmą się przygotowaniem kampanii reklamowych. Czasami budżet przedsiębiorstwa nie pozwala na to, aby pozwolić sobie na tak wielki wydatek i właściciele niedużych zakładów pracy poprzestają na kupnie mniej kosztownych rozwiązań, czyli przykładowo na wynajęciu nośników reklamy.

Baner reklamowy

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com
Opisywana tutaj tematyka bywa na tyle obszerna, że trudno byłoby wymienić wszystkie formy nowoczesnej reklamy. Skupmy się zatem tylko na tzw. reklamach outdoorowych, czyli takich, które standardowo montuje się na świeżym powietrzu. Ta grupa reklam jest powszechnie używana, ponieważ jej skuteczność jest dość duża, a koszty nabycia nie w każdym przypadku są wyśrubowane.

Najbardziej znaną formą reklamy zewnętrznej bywają billboardy. To właśnie one są ustawiane przy tych najbardziej zatłoczonych ekspresówkach i mimowolnie ściągają spojrzenia nie tylko pasażerów, lecz i szoferów stojących w korkach. Taka powszechność jest podyktowana poniekąd dostępnością tej formy promowania wizerunku danej firmy – wystarczy wpisać w sieć frazę billboardy Rumia, żeby zobaczyć, jak wiele agencji w województwie pomorskim proponuje ten typ reklamy zewnętrznej – zobacz polecaną stronę.

Reklama zewnętrzna

Autor: Jeffrey Zeldman
Źródło: http://www.flickr.com

Nie inaczej rzecz się ma w przypadku każdego innego miasta w kraju. Czy będzie to sformułowanie billboardy Skierniewice czy reklama Warszawa, każda uznana agencja agencja eventowa warszawa będzie mogła zaproponować swoim przyszłym i obecnym usługobiorcom najkorzystniejszą formę promocji. Zauważalność bywa się bowiem drogą do sukcesu, co skutkuje w nieodległej przyszłości wzrostem obrotów.

Hasło billboardy Skierniewice nie powinno się jednoznacznie łączyć z jedyną formą reklamy zewnętrznej. Słowo billboard można przecież łatwo zastąpić innymi. Nowo utworzone zestawienia mogą brzmieć: citylight Gniezno albo reklama wielkoformatowa Łódź. Wciąż pojawiają się nowe pomysły na przyciągnięcie uwagi przypadkowych przechodniów. Na pewno za parę lat będą dostępne na rynku kompletnie nowe produkty. I jeśli teraz pewną nowinką mogą być pneumatyczne nośniki reklamy, to za jakiś czas dużym wzięciem cieszyć się będą jeszcze obecnie nieznane formy, a im bardziej będą oryginalne, tym lepiej.