Tradycyjny coaching powoli traci na znaczeniu, ponieważ ważniejsze stały się jego odmiany połączone z innymi dziedzinami

przez | 19 czerwca 2023
Standardowe podejście do coachingu wychodziło z założenia, że coach wspomaga swych podopiecznych na drodze do sukcesu, przez nakierowujące pytania. Nowe podejście wzbogaca pierwotną wersję.
Świetnym przykładem na to, jak coaching się rozwija i dostosowuje do coraz trudniejszych wymagań stawianych przed ludźmi w XXI wieku, wydaje się być coaching NLP.

coaching nlp
drewno

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
broszury

Autor: You Tube – Tomasz Szafarek
Źródło: http://www.flickr.com
Co oznacza ten akronim? W naszym języku oznacza to tyle, co Nuro-Lingwistyczne Programowanie. Czyli uczy, jak należy kierować swoim mózgiem, aby osiągnąć zamierzone cele. Zatem zespolenie tej metody (która notabene bywa używana również w biznesie oraz informatyce) i coachingu daje fantastyczne efekty. Tu nasz coach będzie podążał wraz z nami przez cały czas, aż do zwycięstwa. Będzie nas wspomagał oraz motywował na wszelkie możliwe sposoby. Uczy także systemu modelowania sukcesu. Chodzi o to, aby nie tylko wyobrazić sobie nasze zwycięstwo, ale też o to, aby wyobrazić sobie, jak najszybciej osiągnąć cel. Powinniśmy obliczyć ilość kroków, które będziemy musieli poczynić, oraz czas, jaki będziemy musieli na to przeznaczyć. Następnie trzeba wyeliminować wszystkie nieistotne kierunki i skupić się na działaniu. Z NLP da się otrzymać certyfikat. W Stanach zaczęto je wystawiać już w latach 70., jako metoda wyróżniania profesjonalnych terapeutów.

Jeżeli zapragniemy zrobić taki certyfikat w Polsce, to nie będzie z tym problemu.

Jeśli masz chęć dowiedzieć się więcej materiałów na opisywany temat, to użyj linku (http://olenkaphu.pl/hurtownia-bizuterii-zlotej/), na której odnajdziesz pokrewne informacje – po prostu kliknij ten link.

Różne renomowane instytuty prowadzą takiego typu szkolenia od mniej więcej 20 lat. Wydają oni oczywiście także certyfikat po zakończonym kursie.