Jak właściwie parzyć kawę?

przez | 16 listopada 2023
Wiele osób nie jest w stanie sobie wyobrazić rozpoczęcia dnia bez wypicia filiżanki pachnącej kawy. Bez wątpienia jest to jeden z niezwykle popularnych napojów na całej kuli ziemskiej. Smak i aromat kawy uzależniony jest nie tylko od jej gatunku, ale też od urządzenia, w którym jest przygotowywana. Jakiego typu urządzenia do zaparzania kawy kupić można w sklepach?

Sklepy proponują fanom kawy mnóstwo najróżniejszych akcesoriów do jej zaparzania. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się ekspresy typu Moka. Wśród tego rodzaju urządzeń zainteresowanie wzbudzają kawiarki oferowane przez

espresso

Autor: Jessica Spengler
Źródło: http://www.flickr.com

firmę Bialetti. Pierwsza kawiarka Baletti wyprodukowana została jeszcze w latach trzydziestych poprzedniego wieku. Kawiarka Bialetti pozwala otrzymać mocny i niezwykle aromatyczny napój. Kawiarki Bialetti oferowane są w przeróżnych wielkościach. W tych niewielkich można zaparzyć dwie filiżanki espresso, ale są i takie, w których przyrządzimy aż sześć filiżanek –

Zupełnie innym sposobem parzenia kawy jest wykorzystanie urządzenia działającego na zasadzie podobnej do ekspresu przelewowego. Wykonane ze szkła kolby w kształcie klepsydry produkuje się od roku 1941. Wynalazcą tego naprawdę prostego urządzenia do przyrządzania kawy był Peter Schlumbohm. W chwili obecnej są produkowane przez amerykański koncern Chemex (chemex – tutaj). Ceniony przez klientów Chemex proponuje te urządzenia w rozmaitej wielkości, wszystkie są wyjątkowo funkcjonalne, wyróżnia je naprawdę nowoczesne wzornictwo.

Wśród akcesoriów do parzeni kawy z całą pewnością na uwagę zasługują ekspresy przelewowe. Woda, która zaparza kawę ma temperaturę około dziewięćdziesiąt pięć stopni. Za sprawą tego uzyskujemy kawę o niezwykłym smaku i mocnym aromacie. Co więcej, nie dostrzeżemy w niej fusów.

Ekspresy przelewowe są naprawdę popularne, czas parzenia kawy trwa kilka minut. Na ich bardzo dużą popularność wpływa również stosunkowo niska cena. Swoich zwolenników mają też ekspresy ciśnieniowe. Zaparzymy w nich nie tylko tradycyjne espresso, ale też kawę latte bądź cappuccino.

Zobacz, jakie dane znajdziesz pod adresem (http://www.metro-catering-system.pl/). Niewątpliwie będą niesamowicie wciągające i godne uwagi, co spowoduje, że wielokrotnie będziesz tu wracał.

Do wyboru klienci dostają ekspresy ciśnieniowe przeznaczone do zabudowy, wolnostojące, automatyczne i ręczne. Niestety, wysokiej jakości ekspres ciśnieniowy to naprawdę duży koszt, dla wielu osób cena najlepszych ekspresów jest zbyt wygórowana. Wybór urządzenia do parzenia kawy w wielu przypadkach zależy więc od posiadanych możliwości finansowych.