Jakie są skuteczne sposoby ochrony przed chłodem w czasie zimowych dni i czy w ogóle je stosujemy

przez | 19 czerwca 2023
Zima pędzi dużymi krokami. Zimne poranki oraz typowo mroźniejsze wieczory wymuszają na nas zmiany ubioru. Nie tylko cieplejszy płaszcz czy ocieplane buty, kluczowe jest również okrycie głowy.
Niezmiernie często mówi się, iż największa ilość ciepła umyka przez głowę.

Jak się okazuje, nie znajdzie się w tym ani krzty przesady. Przekonał się o tym niewątpliwie każdy, kto porzucił nagrzane pomieszczenie i znalazł się na chłodzie. Uszy, nos oraz okolice szyi stają się chłodne nieporównywalnie szybciej, w porównaniu do innych części ciała. Staje się tak nie bez przyczyny.

Zaciekawił Cię nasz wątek? W takim razie najedź na link do serwisu kąciki kawowe i ciesz się innymi faktami. W razie jakiś pytań – pisz do nas.

Otóż rejony te są najbardziej ukrwione. Nie znajdzie się więc skuteczniejsza ochrona od odpowiedniej czapki. Powtarzały nam to nasze babcie i miały stuprocentową rację – porządne pokrycie głowy może obronić nas od niechcianego stanu chorobowego. Pomimo iż wiele osób nie lubi nosić czapki, jak się jednak okazuje, nie dla wszystkich jest to jedynie wyższa konieczność. Obok stylowych szalików tudzież skórzanych rękawiczek, ten element garderoby jest idealnym sposobem na zaznaczenie swojego prywatnego gustu i stanowi ciekawy dodatek do całości stylizacji.

lokalizacja

Autor: Esparta
Źródło: http://www.flickr.com
zamówienie

Autor: Carlos de Paz
Źródło: http://www.flickr.com
Tyle ile jest gustów, tyle jest również typów czapek.

Mało co nas dzisiaj szokuje i zdążyliśmy się przyzwyczaić, iż okrycia głowy są kolejnym sposobem na pokaz prywatnych zamiłowań, lecz również określenie statusu społecznego właściciela. Bez względy na to pamiętajmy, że oprócz mody – ważne jest nasze zdrowie.