Wychowujesz kilkunastolatka? Zatroszcz się o właściwe meble do jego pokoju

przez | 18 lipca 2023
Kiedy mamy dzieci, mamy szansę być świadkami jak z niewielkich niemowlaków przeistaczają się w dojrzałe osoby. Mimo iż raduje nas ta sytuacja, wiąże się ona także z wieloma obowiązkami. Jeżeli chcemy, aby każde dziecko czuło się komfortowo w swym pokoju, powinniśmy podążając za jego rozwojem, zmieniać wystrój w jego pomieszczeniu. Tak jak małą dziewczynkę może cieszyć różowy pokój z mnóstwem pluszaków, tak nastolatka nie może być z tego powodu zbytnio zadowolona. Dlatego należy co jakiś czas zmienić aranżacje.

pokój nastoalatka

Autor: woodleywonderworks
Źródło: http://www.flickr.com
Całe szczęście obecnie w wielu salonach, możemy dostać meble do pokoju młodzieżowego, w wielu wariantach. Przy wyborze warto ostatnie słowo udzielić naszemu nastolatkowi, gdyż jest on na tyle duży, że musimy liczyć się z jego zdaniem. Oczywiście wybór konkretnych mebli będzie zdominowany poprzez przestrzeń, którą mamy do dyspozycji. W małym pokoju, będziemy musieli wykazać się trochę większą pomysłowością, aby umieścić w nim wszystkie potrzebne akcesoria, nie zagracając przy tym wnętrza.
Możemy zakupić gotowe meble do pokoju młodzieżowego, lub zobacz też sklep dla kota zamówić je na miarę u stolarza. Druga alternatywa będzie nieco bardziej droga, jednak w niektórych przypadkach także jedyna słuszna. Jeżeli mamy bardzo wysokie ściany, możemy umieścić w pokoju nastolatka antresolę. Dzięki niej otrzymamy bardzo dużo przestrzeni, oddzielając część sypialną od tej do nauki. Możemy u góry umieścić łóżko a pod nim biurko, albo na odwrót – wszystko zależy od tego, jaką przestrzeń mamy do zaadaptowania- meble do pokoju młodzieżowego.

Jeżeli chcemy zakupić meble do pokoju młodzieżowego, musimy słuchać swojego dziecka, to ono będzie mieszkać tam, także musi móc zadecydować o finalnym rezultacie. Poza tym, warto zastanowić się, czy pragniemy nabyć gotowe zestawy mebli w sklepie, czy raczej zlecić ich wytworzenie u cieśli.