Niemal każdy zakład pracy posiada swój referat zajmującym się kadrami

przez | 1 sierpnia 2023
Jak wynika z danych opublikowanych przez PIP, aż o ponad 30% w stosunku do roku ubiegłego wzrosły uchybienia w sprawie prowadzenia dokumentacji związanych ze stosunkiem pracy a także akt osobowych.

Każdy pracodawca zobowiązany jest posiadać kadry.

Dokumenty

Autor: TintedLens-Photo
Źródło: http://www.flickr.com

Oznacza to, że wszyscy pracodawcy niezależnie od struktury organizacyjnej istniejącej działalności i liczby PRacowników, zakłada i prowadzi osobno dla każdego pracownika akta personalne. Prowadzenie dokumentacji pracowniczej ma również istotne znaczenie praktyczne, ponieważ pozwala określić rzeczowe prawa pracownicze konkretnej osoby. Drobiazgowe zasady prowadzenia całościowej dokumentacji od wielu lat są już skodyfikowane. Organizując więc komórkę kadrową w naszej firmie, przyjmujemy wykwalifikowanych pracowników, którzy z całą pewnością mają wiedzę na temat przepisów.
książka wyjść służbowych

Autor: Nicolas Raymond
Źródło: http://www.flickr.com
Druki kadrowe – , funkcjonujące w tej komórce są czymś naturalnym. Ich właściwy dobór uzależniony jest jedynie od wyboru dostawcy. Niektórzy oczywiście złorzeczyć będą na zasady biurokratyczne w tej dziedzinie. Mając na względzie fakt, że sporą ilość spraw nadal można by uprościć. Nadal są w obiegu w naszych zakładach dokumenty (zobacz także: mobilne niszczenie dokumentów) zdawało by się niepotrzebne jak choćby książka wyjść służbowych – książka od wyjść służbowych. Regulaminy są w tej dziedzinie jednoznaczne i należy je przestrzegać. Warto jednak na pewno mieć kontakt z dobrym dostawcą druków używanych w rutynowej pracy biura w naszym przedsiębiorstwie. Na rynku, czy choćby w internecie odszukamy dużą ilość ofert w tym temacie.

Spotkamy też strony, z których możemy pobrać interesujące nas druki bezpłatnie. Czy jednak warto z nich korzystać? Wszystko to zależne jest od potencjału naszej firmy oraz jej wielkości.