Jak wybierać aromat perfum?

przez | 12 września 2023
Mieszanka właściwie skomponowanych olejków zapachowych, rozpuszczalników i substancji wzmacniających sprawia, że do naszych rąk trafiają perfumy. Zadaniem perfum jest nadanie zapachu ciału. Cechą charakterystyczną perfumy jest długo utrzymujący się aromat. Nie każde perfumy są właściwe dla każdej przedstawicielki płci pięknej.

Perfumy damskie

Autor: snoopsmaus
Źródło: http://www.flickr.com
Zanim kupimy oryginalne perfumy warto poznać ich zapach. Karygodnym błędem popełnianym przy zakupie perfum jest odkręcenie flakonika i wdychanie uwalniającego się zapachu. Zapach powinniśmy kupować, spryskując odrobiną perfum zgięcia łokci lub nadgarstki. Jeśli chcemy mieć pewność, że wybrany przez nas aromat jest właściwy, to z ostateczną decyzją poczekajmy przynajmniej sześć godzin. Tylu godzin potrzeba, aby ujawnił się ich właściwy aromat. Osoby znające się na perfumach zalecają, aby kupna dokonywać rankiem, kiedy nasz zmysł węchu jest najlepszy.

Wraz z upływem kolejnych godzin dnia jego siła jest coraz mniejsza. W ciągu jednej wizyty w sklepie z perfumami można przetestować maksymalnie cztery rodzaje perfum. Jak stosować perfumy? Najmocniejszy zapach jest uwalniany pod wpływem wydzielanego przez skórę ciepła. Do miejsc, na które warto nanosić perfumy zalicza się: zgięcia dłoni oraz kolan, kark, miejsce za uszami, włosy. Niezależnie od tego, jaki obszar ciała spryskamy perfumami, zawsze musi to być ilość niewielka – odkryj więcej tu.

Nadmierna ilość użytych perfum może być przykra dla innych, zwłaszcza jeżeli są to perfumy o naprawdę mocnym zapachu. Warto również widzieć czym różnią się perfumy od wody toaletowej.

Ten odnośnik do serwisu poliwęglan komorowy prowadzi do bardzo atrakcyjnej witryny, która posiada równie intrygujące informacje na opisywany temat.

Główną różnicą jest rzecz jasna cena, oryginalne perfumy są znacznie droższe od wód toaletowych. Następną różnicą dzielącą te dwa kosmetyki zapachowe jest trwałość zapachu – zapach perfum jest znacznie trwalszy oraz utrzymuje się bez porównania dłużej.

Powiązane artykuły –

Następna różnica to mniejsza ilość użytych do produkcji wody toaletowej substancji zapachowych.Kupione perfumy zawsze trzymamy w nieotwartych opakowaniach, w miejscach , do których nie dochodzi światło. Najodpowiedniejszym miejscem do ich przechowania będzie nie tylko miejsce zaciemnione, ale też zimne. Tak przetrzymywane perfumy na pewno pozwolą nam długo cieszyć się ich aromatem, gdyż będą wyjątkowo trwałe.