Poszukujesz lokalu? Kraków ma wiele propozycji

przez | 24 czerwca 2023
Ostatnimi laty sytuacja w sektorze budowlanym prezentuje się niezwykle ciekawie. Młodzi ludzie, znacznie częściej decydują się na zakup nowych lokali, chcąc żyć na swoim, zamiast w dzierżawionych pomieszczeniach.

Dzięki temu, ceny za konkretne nieruchomości są bardzo unormowane, bowiem im większy popyt tym skromniejsze ceny. Jeśli chodzi o Kraków, posiadamy do wyboru lokale zarówno z sektora wtórnego, a także pierwotnego. Która alternatywa sprawdzi się najlepiej dla ciebie?
led

Źródło: pixabay.com

Jak przystało na typowe, akademickie miasto, dawna stolica kraju nieustannie się rozbudowuje. Jeżeli chodzi o nowe domy okolice Krakowa mają ich znacznie więcej. Gdyż w samym centrum znacznie mocniej brakuje terenów pod zabudowę, stąd też miasto rozszerza swoje terytorium. Jeżeli pragniesz mieszkać w cudownej, spokojnej okolicy, w swoim domu, musisz pogłowić się nad tego typu propozycją. Osiedla podmiejskie posiadają bardzo dobrą komunikację z centrum centrum koneser miasta, znajdziemy tutaj miejskie linie Autobusów, oraz niezwykle dobre drogi prowadzące do głównych części Krakowa. Oczywiście nowsze budownictwo jest bardziej kosztowne od tego wtórnego, dlatego powinniśmy liczyć się z faktem, że opłata za metr kwadratowy będzie stosunkowo wywindowana. Dlatego przed dokonaniem ostatecznego zakupu dobrze jest przejrzeć dużo ofert, gdyż ceny u poszczególnych deweloperów różnią się niezwykle.

Jeśli zbyt kosztowne są dla ciebie nowe domy okolice Krakowa nowe domy okolice krakowa z kolei za bardzo oddalone od jego starówki, masz jeszcze odmienną alternatywę. Otóż jak na wiekowe, duże miasto przystało, znajdziesz tutaj bardzo spory wybór mieszkań z sektora wtórnego. Poza tym, sporo z nich będzie znajdować się w historycznych częściach miasta, a zatem w niezwykle ciekawej lokalizacji. Kwoty za metr kwadratowy będą całkiem zróżnicowane, jednak z pewnością niższe niż w wypadku rynku pierwotnego. Niestety, w tym przypadku trudno jest nam zawyrokować, z jakim typem sąsiadów będziemy mieli do czynienia. Bowiem mieszkania w wiekowych kamienicach często są czynszowe, także zamieszkują je czasami dość podejrzane rodziny. Poza tym, klatki schodowe niekiedy są obskurne, ten czynnik jednak wpłynie z pewnością na niższą cenę twojego przyszłego lokalu.

Jeśli preferujesz nowe domy okolice Krakowa mają wiele ciekawych propozycji z rynku pierwotnego, mieszczących się przeważnie na modernistycznych osiedlach. Jeśli jednak preferujesz centrum, a także cena lokalu nie jest ci obojętna, dobrze zastanowić się nad zakupem lokum w starej kamienicy.