Wszystkie niezbędne rzeczy małego człowieka, czyli tzw. wyprawka

przez | 20 czerwca 2023
Ten dzień już jest blisko, zbliża się podniecając i niepokojąc zarazem. Już niedługo na świat przyjdzie wasze maleństwo. Z tego, co wiem, poczyniliście już na pewno wszystkie niezbędne przygotowania. Macie w pogotowiu łóżeczko i pokoik dla swojego maleństwa, ale co z innymi rzeczami? Czy macie absolutnie wszystko, czy wasza wyprawka dla noworodka zawiera to, co najważniejsze? Przekonajmy się!

niemowlę

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Body i kosmetyki do podstawowej higieny, chustki, czapeczki, grzebienie, fotelik do samochodu czy kocyki dla dzieci (ta strona)? Te wszystkie rzeczy powinniście mieć już pod ręką. Co do pożywieniasprawa przedstawia się tak, że najbardziej wartościowy pokarm to ten w piersiach mamy, więc nie ma sensu myśleć o mleku modyfikowanym. Może się zdarzyć taka sytuacji, że jednak będzie ono potrzebne, ale wtedy lepiej skonsultować to z lekarzem.

Planujesz kupić drogie rzeczy? Lepiej z tym poczekaj i zanim zdecydujesz się na ten krok popytaj swoich znajomych, czy nie mają po swoich pociechach takich zabawek lub praktycznych urządzeń, które są im zbędne i możesz je z powodzeniem wykorzystać. Warto też nabyć elektroniczną nianię. To urządzenie jest niezwykle przydatne np. na wakacjach, kiedy chcecie sprawdzić, jak się ma wasze dziecko, a na przykład w danej chwili go nie widzicie.

Pozostaje pytanie, gdzie to wszystko kupić, podstawowe, jak i bardziej zaawansowane rzeczy. Sposoby są w zasadzie trzy. Można to zrobić stacjonarnie, za pośrednictwem internetu lub foam board nabyć od znajomych. Każda z tych możliwości ma swoje wady i zalety. Największą zaletą zakupów stacjonarnych jest możliwość dokładnego obejrzenia z bliska danego przedmiotu. Można wypróbować, przekonać się czy o taki przedmiot dokładnie nam chodziło. Minusem niestety jest wyższa niż w sklepach internetowy cena.

Za to cena jest plusem w zakupach internetowych, gdzie oferowane produkty są często tańsze niż ma to miejsce przy tradycyjnych zakupach. Wadą jest brak kontaktu fizycznego z zamawianym produktem. Lecz jeśli się nam nie spodoba, zgodnie z prawem, możemy odesłać zakupioną rzecz w ciągu 10 dni (sprawdźmy jednak przepisy, bo są okoliczności, które uniemożliwiają taki zwrot). Zakupy od znajomych zaś wydają się najkorzystniejsze, bo tutaj na pewno można się dogadać, co do ceny i jeszcze na dodatek dowiemy się z pierwszej ręki, jak sprawowała się sprzedawana rzecz. Pamiętajmy jednak, że nie powinniśmy ograniczać się tylko do jednej formy zakupów. Znajdźmy więc taki sposób, który sprawi że przygotowania do pojawienia się na świecie naszej pociechy nie zamienią się w nieprzyjemny obowiązek, kupmy wyprawkę (sprawdź tutaj na stylowedziecko.pl).