Najlepsze baterie umywalkowe i natryskowe

przez | 24 czerwca 2023
Wybierając baterię umywalkową powinniśmy liczyć się z wielkim doborem przystępnych na rynku gatunków. Najbardziej kultowa jest instalacja chromowana, ale na sklepowych półkach wyszukamy też wyszukane baterie prysznicowe wykończone szczotkowaną stalą, w rozlicznych barwach złota i platyny, a też w atrakcyjnych kolorach niemetalicznych.

Elegancka łazienka

Autor: cleong
Źródło: http://www.flickr.com
Pamiętajmy natomiast, że instalacja różni się też jakością i funkcjonalnością. Jak urządzamy łazienkę, naszą uwagę zaprzątają nade wszystko znaczne urządzenia i materiały wykończeniowe posadzek i ścian. Pomysł o armaturze nadchodzi zwykle na końcu, a przecież powinno się porządnie przemyśleć dobór. Wyboru armatury nie powinniśmy opóźniać na koniec, też dlatego, że oferowane aktualnie baterie umywalkowe, czy baterie prysznicowe (na przykład takie: baterie do pryszniców) mogą mieć różną strukturę, a tym samym wymogi dotyczące montażu.

Pośród baterii umywalkowych (na przykład: baterie do łazienki na topsanit.pl) wyszukamy wzory różniące się nie wyłącznie wzornictwem i formą wykończenia, lecz też sposobem montażu, jaki powiązany jest z wskazanym wariantem umywalki. Dla wielu użytkowników armatury zasadnicza jest nie tyle wzornictwo wyrobu, co wybiegi technologiczne wpływające na ekonomię eksploatacji. Oni z pewnością zwrócą uwagę na baterie umywalkowe szczędzące wodę, które nie wyłącznie przyczyniają się do zabezpieczenia środowiska, ale także do bogactwa własnych portfeli. W większości wypadków używane są baterie stojące na brzegu umywalki.

Posiadają one stosunkowo małe kadłuby, ale różnią się liczebnością części, które instalujemy. Bardzo atrakcyjne są baterie prysznicowe podtynkowe, stosowane nie tylko w kabinach natryskowych, ale również przy umywalkach. Jeśli śni nam się taki wariant, pamiętajmy, że musimy dobrze dobrać armaturę hydrologiczną.

Decydując się na baterie umywalkowe wielootworowe, powinniśmy dopasować do nich sprzęty z stosownie wyciętymi otworami montażowymi. Przy wyborze instalacji łazienkowej, nie powinniśmy zaniedbywać o proporcjach. Gdy ułożymy niewysoki kran z sporą umywalką, czy odwrotnie, jak każda marnie dobrana para, nie będą harmonijnie koegzystować.

Zainspirował Cię wpis? Przygotowaliśmy wyjątkowo dla ciebie ważne info, dlatego zobacz szczegółowy tekst w tym temacie!

Nie jedynie zresztą ze względów harmonijnych.