Świat noworodka czyli co ubrać, by było najwygodniej

przez | 27 czerwca 2023
Pieluszki wielokrotnego użytku istnieją w wielu typach. Wszystko po to, by rodzice mieli wybór, a dziecko maksymalną wygodę i wygodę noszenia. Ci, którzy zdecydowali się na pieluszki wielorazowe wiedzą też, że poruszanie się w tej rozpiętości to niebanalna historia. Pieluchy wielorazowe różnią się pomiędzy sobą rodzajem surowców, z jakich są sporządzone, fasonem, wersją zapięć.

dziecko

Autor: Mustela
Źródło: Mustela

W dzisiejszych pieluchach wykorzystywane są nie jedynie znana wszystkim bawełna, lecz również tkaniny bambusowe, konopne, mikrofibra, polar.

Interesują Cię przeróżnego rodzaju branżowe posty? Więc kliknij tutaj hurtownia zabawek wólka kosowska i przeczytaj nasze następne teksty na ten temat. Czekamy na Twoją opinię.

Przed przeciekaniem ochrania otulacz zbudowany z wełny albo nowoczesnej materiały PUL. Połączenia mogą być na rzepy, napy, troczki, guziczki. Są również takie, które nie posiadają żadnego połączenia i trzymają się na pupie dziecka za sprawą otulacza. Stosowanie pieluszek wielorazowych jest szalenie łatwe. Jednakże zanim wyselekcjonujemy te odpowiednie dla nas, trzeba odnaleźć się w gąszczu pieluch, których wzorów jest sporo. Dawno znienawidzona tetra dziś powtórnie staje się modna.

Dziecięcy sen

Autor: Fabryka Materacy Janpol
Źródło: Fabryka Materacy Janpol

Standardowych pieluszek z tetry użytkują dwie grupy kobiet – pierwsze z nich to tzw. ekomamy, które przedkładają naturalny nurt istnienia w przymierzu ze środowiskiem. Należy uświadomić sobie, że wyprodukowanie i wielokrotne pranie, i prasowanie fragmentu bawełny jest mniej szkodzi środowisku, aniżeli wyrób i usunięcie na śmietnik jednej jednorazówki. Pozostała grupa kobiet, selekcjonujących pieluchy z kieszonką (czytaj pełen raport), to rodzicielki małych uczuleniowców. Skóra niektórych niemowląt nie znosi jednorazówek. Dla takiego wrażliwego i skłonnego do uczuleń dzidziusia zwyczajna, przewiewna i wielokrotnie wymieniana tetra jest jedynym sposobem.

Zarówno ekomamy, jak i mamy uczuleniowców, posiadają też inne przyczyny do chwalenia produktów jak pieluszki wielorazowe ((poznaj informacje)). Powszednie używanie tetry jest wiele tańsze aniżeli używanie jednorazówek, które ustanowią spory koszt w domowym budżecie. Poza tym, smyki wyedukowane na tetrowych pieluszkach ponoć prędzej uczą się siusiania do nocnika, albowiem więcej odczuły niedogodność spowodowaną wilgotną pieluszką.