Jak zdecydować się na odpowiedni program do księgowania?

przez | 21 czerwca 2023
Nie ma sposobu, aby dziś bagatelizować udogodnienia, które gwarantuje nam księgowość elektroniczna. Dzięki niej wszystkie prace można dokonywać szybciej, jest to w większym stopniu komfortowe, a również bardziej bezpieczne.

Równocześnie w sprzedaży funkcjonuje bardzo wiele dystrybutorów, zatem można by w prosty sposób dokonać odpowiednich wyborów oprogramowania księgowego dla firmy lub dla biura rachunkowego.

Manualne rozliczanie, z zastosowaniem tradycyjnej księgi przychodów oraz rozchodów to już przeszłość. Wynika to z potrzeby użycia narzędzi informatycznych podczas wypełniania obowiązków związanych z rozliczeniami. Żeby jednak wybrany program księgowy okazał się tzw. trafieniem w sedno, rzeczywiście warto trzymać się kilku najważniejszych zasad. W pierwszej kolejności niejednemu podatnikowi chodzi o relatywnie łatwą możliwość prowadzenia ewidencji powiązanej z KPIR. W przypadku podatników VAT, tak równie użyteczne będą księgi czy też rejestry VAT.
Warszawa zimą

Autor: Monika
Źródło: http://www.flickr.com
Stomatolog

Autor: 95Berlin
Źródło: http://www.flickr.com
Następną niezbędną (od stycznia bieżącego roku) czynnością jest także możliwość wysyłki pliku JPK i e-deklaracji (PIT-5, VAT-7, VAT-UE). Poza taką główną kwestią, należałoby zwracać uwagę na to, czy program księgowy zapewnia pomocnicze możliwości, przykładowo ewidencję środków trwałych, rozrachunki czy ewidencję przebiegu pojazdu. Wszystkie wspomniane opcje są dostępne w programie, który dostępny jest w sieci.

Jeżeli propozycja firmy jest dla Ciebie istotna, to przejrzyj asortyment (https://sklep.acana.com.pl/67-acana-dla-psa), który Ci sugeruje. Zapewne jest tym, czego już długo poszukujesz.

Ponadto, jeżeli zatrudniasz jakichś pracowników, to naprawdę warto posiadać możliwość kierowania pełnej dokumentacji kadrowej, w tym także naliczania płac, wytwarzania wydruków płacowych lub księgowania poszczególnych opłat ubezpieczeniowych.

Za wspomniane czynności w grupie programów dostępnych w internecie odpowiadają natomiast aplikacje, które są niezwykle popularne w kadrach i płacach. Ich istotą jest to, że oba te programy dobrze ze sobą współpracują, co zapewnia zupełny komfort użytkowania.