Dlaczego zapachy tak działają na nasze samopoczucie? Na czym polega aromaterapia?

przez | 29 czerwca 2023
Eteryczne olejki są dość często używane w aromaterapii, ale nie tylko. Środki z olejkami eterycznymi nie tylko są odpowiedzialne za pielęgnację, ponieważ ich naturalne aromaty świetnie wpływają na naszą psychikę.

zapach jaśminu
Każdy może to docenić, więc dobrze zdecydować się na nie w kąpieli albo w trakcie masażu.
aromaterapia

Autor: COD Newsroom
Źródło: http://www.flickr.com
Aromaterapia (aromaterapia na secret-soap.com) to bez wątpienia cudowne, pachnące ziołami oraz kwiatami olejki eteryczne. Aktualnie jednakowoż aromaterapię można przenieść do swojego domu, bo takie cudowne olejki znajdują się w płynach do kąpieli, środkach do ciała czy żelach do mycia twarzy. Lecznicze olejki bardzo łatwo pozyskać z różnorodnych części roślin, mamy więc zapach jaśminu, (secret-soap) korzeni czy nasion. Każdy z nich charakteryzuje się właściwościami antyseptycznymi, niektóre z nich orzeźwiają, pobudzają do działania, poprawiają nastrój, wpływają bardzo relaksująco.
Jeszcze kolejne z nich pomagają w zasypianiu, rewelacyjnie łagodzą różne bóle, są afrodyzjakami. Jak wiec widzimy, wybór jest świetny i właściwie od nas zależy, jaki stan pragniemy wywołać. Kąpiel to najbardziej przyjemna forma aromaterapii, która ma wpływ na nasze wszystkie zmysły, ponieważ ciepła woda (uzdatnianie wody sól do uzdatniania wody) powoduje, że aromat jest faktycznie intensywny. Dzięki czemu możemy dodać sobie energii lub łagodnie rozluźnić ciało. Olejki, jakie dodawane są do preparatów do kąpieli, nie rozpuszczają się w wodzie, więc cały czas znajdują się na jej powierzchni. Zobacz również .
Olejki są również idealne do masażu.

Dzięki olejkom eterycznym możemy połączyć silne strony fizykoterapii z korzyściami, które płyną z wdychania i wcierania przez skórę takich esencji. Wspaniałe rozluźniają mięśnie, polepsza się też krążenie krwi.