Regulamin serwisu internetowego – z jakiego powodu ma tak duże znaczenie i jakie mogą skutki jego niepoprawności.

Regulamin internetowego serwisu – dlaczego ma tak duże znaczenie i jakie mogą być konsekwencje jego niepoprawności.

Rozwój internetu sprawił, że przedsiębiorcy zaczęli świadczyć przez sieć bardzo dużą ilość różnych usług. Wiele z nich jest tylko wirtualna, przykładowo to będzie hosting stron czy internetowa reklama. Inne mogą się wiązać z czynnościami wykonywanymi w rzeczywistym świecie, i tu mowa jest przede wszystkim o internetowej sprzedaży, gdzie zamówienia składa się w wirtualnych sklepach, a zakupione towary wysyłane są w tradycyjny sposób do klientów.

wejdź na stronę

Autor: Joshua Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Na wszystkich właścicieli firm, którzy w jakiejkolwiek formie wykonują internetowe usługi, ustawodawca nałożył parę ważnych obowiązków. Najważniejszym z nich jest posiadanie regulaminu, dotyczy to każdego prowadzącego działalność przez sieć, zarówno właścicieli sklepów internetowych, jak również innych usługodawców.

Bardzo zainteresowała Cię zgłębiana na tej stronie sprawa? W takiej sytuacji bez obawy kliknij tu, gdyż więcej odnajdziesz w linku (http://www.sklep.acana.com.pl/27-mokra-karma-dla-kota)!

Niezwykle istotne jest to, że taki regulamin powinno się za darmo udostępnić klientom. Najlepszą metodą może być jego umieszczenie w swoim serwisie internetowym, tak aby każdy po zajrzeniu do odpowiedniej zakładki mógł go przeczytać.

Nieposiadanie regulaminu lub jego niewłaściwe zredagowanie może być dla właściciela strony bardzo kosztowne. Za każdy wpis, który nie jest dozwolony można ponieść jakąś karę, a czasami może ich być w regulaminie nawet kilkanaście. Wszystkie one można znaleźć w rejestrze niedozwolonych klauzul, gdzie publikowane są wszystkie zapisy, które pojawić się nie mogą w regulaminach. Tak więc warto, jeśli się ktoś zaczyna angażować w internetowy handel, dokładnie skontrolować regulamin sklepu, który otworzył. Okazać się bowiem może, że niektóre jego paragrafy będą niedopuszczalne, a niektóre kancelarie prawnicze tylko na to czekają, aby je wyłapać i na tym nieco zarobić (prawa i obowiązki w sklepie).

Ważne, aby czymś takim zajęli się doświadczeni prawnicy, gdyż prawo, szczególnie w obszarach handlu internetowego zmienia się bardzo szybko, bez przerwy wynajdowane są kolejne niedozwolone klauzule, i jedynie ktoś kto jest cały czas na bieżąco z tym tematem będzie dobrze się tym zająć.