Jakim sposobem trzeba parzyć czarną herbatę i jakie gatunki czarnej herbaty są dzisiaj najlepsze?

Czarna herbata jest dziś jedną z najpopularniejszych herbat, po którą ochoczo sięga niemało ludzi. Charakteryzuje się doskonałym smakiem i intensywnym aromatem, jeśli jednak potrzebujemy korzystać ze wszystkich jej walorów, powinnyśmy wiedzieć, w jaki sposób trzeba ją porządnie parzyć.

herbata w dzbanku

Autor: Guziec
Źródło: http://www.flickr.com

Czarną herbatę zalewamy wrzątkiem w drugim stadium wrzenia, czyli wówczas kiedy woda jest biała. Jeżeli zalejemy czarną herbatkę wodą niedogotowaną bądź wodą przegotowaną bez pęcherzyków powietrza, napar utraci swój mocny smak i aromat. Czarną herbatę parzymy blisko 3,5 do 4 minut, czasami krócej, w zależności od tego, z którym rodzajem czarnej herbatki mamy do czynienia. Szlachetne, najlepsze czarne herbaty parzy się krócej – 3 minuty.

Obecnie zdołamy wyróżnić sporo rodzajów czarnej herbaty. Jeśli intryguje nas najlepsza czarna herbata (np. kupiona tutaj: http://btrt.com.pl/produkty/herbaty,2,1809), to naturalnie przypadnie nam do gustu Terry Lapsang Souchong. Herbata ta wywodzi się z Chin i parzy się ją zaledwie 2 – 3 minuty. Ma ogromnie intensywny smak, nieraz jest dołączana jako dodatek do innych herbat.

Nadzwyczaj wyśmienitą herbatą jest również herbata (polecana http://herbata.sklep.pl/kategoria/zielona-herbata) Yunnan. Najszlachetniejsza jej postacią jest Yunnan Golden, lekko słodki napój, który bezsprzecznie zachwyci nas swoim wyśmienitym smakiem. Dobra czarna herbata – opinie na nasz temat – to także liściasta herbata Assam Leaf, jaka wywodzi się z Indii. Herbata ta cechuje się niezmiernie wyrazistym smakiem, nieraz wolno w niej wyczuć korzenny posmak i łagodny orzechowy aromat.

najlepsza czarna herbata

Autor: Matthias Ripp
Źródło: http://www.flickr.com

Herbaty tej nie można przechowywać dłużej aniżeli dwa lata. Miłośnicy dobrej czarnej herbaty na pewno powinni też spróbować herbaty Ceylon Dimbula, jaka pochodzi ze Sri Lanki. Można ją podawać z mlekiem, śmietanką lub cytryną, jej napar ma czerwonobrązowy odcień, natomiast sama herbata charakteryzuje się świeżym, łagodnym smakiem. To zaledwie parę wyśmienitych i aromatycznych herbat, których należałoby spróbować – kup teraz na http://btrt.com.pl/. Zalecamy również skosztowanie herbaty Keemun, jaka jest w dzisiejszych czasach uznawana za najlepszą herbatę na świecie. Charakteryzuje się bogatym, trochę dymnym smakiem.