Archiwa tagu: wino

wino

Dobry sklep z winem przy winnicy

Wino jest wykwintnym i nietuzinkowym alkoholem, które można łączyć z różnego rodzaju daniami. Białe i różowe pasuje do ryb, serów, drobiu oraz wędlin. Natomiast czerwone można podawać do potraw z mięsem wołowym lub dziczyzną. wino dzięki swojej różnorodności w smaku idealnie pasuje się zarówno z daniami z ostrymi, jak i słodkimi potrawami. A to wszystko dzięki winogronom, które dojrzewają tam gdzie jest najcieplej np.: we Włoszech, Portugalii, Hiszpanii, Francji.

Kieliszki do win, koniaku, nalewek to istotna część ekwipunku domu

W jakim kieliszku serwować wino czerwone, a w którym białe ? Po czym poznać szkło do koniaku oraz likieru? Upewnij się, czy wiesz, w jakim szkle serwować rozmaite alkohole. Znajomość stołowego savoir vivre zapewni właściwą oprawę nie jedynie w czasie spotkania przy drinku z przyjaciółmi, ale również w czasie kilkudaniowego obiadu.

Jeżeli lubisz wino, dowiedz się, czy nasz kraj może cię zaskoczyć w tej kwestii

Gdy ktoś wspomina o winie, skojarzeniowo myślimy: Hiszpania, Bułgaria, Australia, Włochy. Kiedy inna osoba wspomina o winnicach, skojarzeniowo myślimy Toskania. A co z naszym krajem? Czy na rodzimych ziemiach również można wytworzyć wyśmienite wino? Czy polska produkcja sprowadza się tylko do domowych ogródków?