
Rustykalnie nie koniecznie musi oznaczać wiejsko, raczej blisko przyrody, sielsko, stąd dobór naturalnych surowców oraz kolorystyka zawężona do bieli złamanej ciepłym odcieniem. Wyłączny kontrast, potrzebny jak szczypta soli, to ciemny fornir sprzętów o prostych formach.
W sypialni w stylu naturalnym ważne są tkaniny. Wzrok odpoczywa, ważniejszy staje się dotyk, bo na pierwszy plan wysuwają się faktury tkanin: miękkość pluszowego koca, szorstkość szydełkowych serwetek, mięsistość kobierca. Naturalne promienie słoneczne wpadające przez otwory okienne, rozproszone są przez subtelne, zwiewne firanki. Ciepły, nieco żółtawy poblask rzucają świece postawione na kominku. Co więcej nad drzwiami szafy można zamontować rząd reflektorków. Rozbielone wnętrze odbija światło, zyskując powierzchnię.

Kominek w sypialni? To interesujący pomysł. Aranżacja alkowy winna koncentrować się wokół powierzchni do snu, jednak gdy do dyspozycji jest nieco więcej miejsca, można ją uzupełnić. Do alkowy warto wstawić stylizowany parawan, ozdobną wannę czy właśnie palenisko. W budynkach wielorodzinnych ze względów technologicznych trudno jest zainstalować prawdziwy. Możemy go jednak zastąpić wnęką lub lekką konstrukcją. Jednak uwaga! Nie powinien być to kominek sztuczny, ale akcent nawiązujący do ognia.
Jeżeli czytasz ten artykuł to znaczy, że prezentowana problematyka Cię zaciekawiła – pod tym hiperłączem (http://www.tempex.com.pl/ochrona-stop/) odnajdziesz zbliżone, tak samo pasjonujące informacje.
W zestawie sprzętów sypialnianych naturalnie niezbędne będą również szafki nocne na które będziemy mogli odłożyć na przykład czytaną książkę lub okulary. Niezbędne także będą po to, by postawić na nich lampki umożliwiające czytanie wieczorową porą. W tak urządzonej sypialni z pewnością wypoczniemy znakomicie.