Inwestycje mieszkaniowe, handel i wydzierżawienie lokali w Polsce

przez | 18 stycznia 2022
Żyjemy w epoce, w których miejsce ma postęp światowej gospodarki. Fakt ten ma wpływ również na sytuację w Polsce. Mieszkańcy mają coraz więcej pieniędzy. Polepsza się także sytuacja na rynku parceli. Sprzedaje się coraz więcej miejsc mieszkalnych. Takie fakt ma miejsce zwłaszcza w dużych aglomeracjach zurbanizowanych, które są skupiskiem miejsc pracy. Mieszkańcy zaczynają na dokonywanie inwestycji i kupują lokale.

inwestycje mieszkaniowe

Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com

Duże ośrodki zurbanizowane, będące nie tylko ośrodkiem pracy dla wielu mieszkańców, ale także skupiskiem żaków, którzy zostawiają swoje miasta rodzinne i przyjeżdżają do nowych miejsce, by zacząć wyższe kształcenie, są swoistym siódmym niebem dla osób, którzy chcą zarabiać na inwestowaniu w lokale. Okresami najbardziej gorącymi, biorąc pod uwagę ilość sprzedanych i wynajętych lokali, są czerwiec i wrzesień. Wydarzenie to związany jest bezpośrednio z czasem kiedy największa liczba osób studiujących zaczyna poszukiwania miejsca, w których mogłaby się zatrzymać. Niektóre osoby kupują mieszkania, tylko po to, by móc poświęcić je pod wydzierżawienie. Stawki lkwatersą różne, na ich cenę oraz atrakcyjność ma wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest lokalizacja, przykłada się duża wagę do tego, czy kwatera znajduje się blisko centrum i czy do tego centrum można dostać się używając komunikacji miejskiej.nieruchomości (Bryksy.pl – Dowiedz się więcej)Bierze się także pod uwagę bliskość Uniwesytetów, szkół, butików czy parków.

mieszkania

Źródło: pixabay.com

Kwatery o najkorzystniejszych lokalizacjach są oczywiście najbardziej kosztowne. Za wynajem mieszkania w Krakowie, będącego zgromadzeniem żaków, należy zapłacić 1700 zł, w dzielnicach położonych dalej od centrum można wynajęcia pokoju za ok.500 zł, jest to rozwiązanie bardziej ekonomiczne, nie każdy bowiem może pozwolić sobie na mieszkanie w środku centrum. Czy inwestowanie w mieszkania jest dochodowe? Okazuje się, że tak. W jednych z największych miast Polski takich jak Gdańsk, Warszawa czy Wrocław, można całkiem dobrze zarobić wynajmując mieszkanie. Przy takich inwestycjachtrzeba brać pod uwagę wiele rzeczy: kwotę uiszczoną za kwaterę, kapitał zainwestowane w wyposażenie kwatery oraz czas przeznaczony na czekanie na nowych najemców. Jednak wciąż okazuje się to dość dobrym źródłem zarobku.