Posiadanie lombardu w obecnych czasach jest trudniejsze niż jakiś czas temu, ale jednak opłacalne

przez | 17 stycznia 2022
Każdy biznesmen, który chciałby zająć się lombardem, powinien wiedzieć, że w tej dziedzinie zmieniło się prawo.
Jeżeli zastanawiamy się nad tym, jaki rodzaj biznesu chcielibyśmy założyć, to należy pomyśleć nad otwarciem lombardu.

archicom.pl

Autor: daryl_mitchell
Źródło: http://www.flickr.com
gotowanie

Autor: Indi Samarajiva
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to w perspektywie najbliższej przyszłości lukratywny interes. Powinniśmy się nad tym pochylić. W przeszłości założenie lombardu było bardzo proste. Teraz wymagania są już większe. Musimy się z nimi zapoznać, żeby nie popełnić jakiejś gafy. Od 2016 te lombardy, które pożyczają pieniądze, były zobligowane, by przekształcić się w spółki z minimalnym kaPITałem zakładowym wynoszącym 200 000 zł. Rzecz jasna należy również zgłosić swą firmę do KRS. To niezwykle ważne, żeby nie mieć za jakiś czas żadnych kłopotów z prawem. By lombard działał jak należy oraz przynosił zyski, należy przemyśleć dwie rzeczy — miejsce oraz specjalizację. Pierwsza kwestia dotyczy miejsca na nasz interes. Wybór raczej zamożnej okolicy będzie strzałem w kolano.

Niezbędny jest Ci link do strony? Nie martw się. W naszym nowym tekście znajdziesz wszystko, czego szukasz. Namawiamy!

Mądrzej oscylować w dzielnice, gdzie mieszka dużo ludzi, którzy są niezbyt bogaci. Wszystkie dzielnice poprzemysłowe będą zatem najlepszym wyborem. Druga rzecz dotyczy tego, czym mamy ochotę handlować. Czy pragniemy zająć się jedynie elektroniką (smartfony, laptopy, sprzęt fotograficzny itd.

) czy może dla przykładu handlem wszystkiego? W takim przypadku dużo zależało będzie od tego, jak duży wynajmiemy lokal. Przecież gdzieś te wszystkie rzeczy będziemy musieli przechowywać.