Jak właściwie parzyć kawę?

przez | 4 marca 2022
Wiele osób nie jest w stanie sobie wyobrazić rozpoczęcia dnia bez wypicia filiżanki pachnącej kawy. Bez wątpienia jest to jeden z niezwykle popularnych napojów na całej kuli ziemskiej. Smak i aromat kawy uzależniony jest nie tylko od jej gatunku, ale też od urządzenia, w którym jest przygotowywana. Jakiego typu urządzenia do zaparzania kawy kupić można w sklepach?

Sklepy proponują fanom kawy mnóstwo najróżniejszych akcesoriów do jej zaparzania. Wśród nich ogromną popularnością cieszą się ekspresy typu Moka. Wśród tego rodzaju urządzeń zainteresowanie wzbudzają kawiarki oferowane przez

espresso

Autor: Jessica Spengler
Źródło: http://www.flickr.com

firmę Bialetti. Pierwsza kawiarka Baletti wyprodukowana została jeszcze w latach trzydziestych poprzedniego wieku. Kawiarka Bialetti pozwala otrzymać mocny i niezwykle aromatyczny napój. Kawiarki Bialetti oferowane są w przeróżnych wielkościach. W tych niewielkich można zaparzyć dwie filiżanki espresso, ale są i takie, w których przyrządzimy aż sześć filiżanek –

Zupełnie innym sposobem parzenia kawy jest wykorzystanie urządzenia działającego na zasadzie podobnej do ekspresu przelewowego. Wykonane ze szkła kolby w kształcie klepsydry produkuje się od roku 1941. Wynalazcą tego naprawdę prostego urządzenia do przyrządzania kawy był Peter Schlumbohm. W chwili obecnej są produkowane przez amerykański koncern Chemex (chemex – tutaj). Ceniony przez klientów Chemex proponuje te urządzenia w rozmaitej wielkości, wszystkie są wyjątkowo funkcjonalne, wyróżnia je naprawdę nowoczesne wzornictwo.

Wśród akcesoriów do parzeni kawy z całą pewnością na uwagę zasługują ekspresy przelewowe. Woda, która zaparza kawę ma temperaturę około dziewięćdziesiąt pięć stopni.

Podnoszona tutaj tematyka jest według Ciebie godna uwagi? Jeżeli tak, to wejdź do serwisu młynek do kawy elektryczny, który opisuje zbliżone tematy.

Za sprawą tego uzyskujemy kawę o niezwykłym smaku i mocnym aromacie. Co więcej, nie dostrzeżemy w niej fusów.

Ekspresy przelewowe są naprawdę popularne, czas parzenia kawy trwa kilka minut. Na ich bardzo dużą popularność wpływa również stosunkowo niska cena. Swoich zwolenników mają też ekspresy ciśnieniowe. Zaparzymy w nich nie tylko tradycyjne espresso, ale też kawę latte bądź cappuccino. Do wyboru klienci dostają ekspresy ciśnieniowe przeznaczone do zabudowy, wolnostojące, automatyczne i ręczne. Niestety, wysokiej jakości ekspres ciśnieniowy to naprawdę duży koszt, dla wielu osób cena najlepszych ekspresów jest zbyt wygórowana. Wybór urządzenia do parzenia kawy w wielu przypadkach zależy więc od posiadanych możliwości finansowych.