W jaki sposób wygląda obecnie odzieżowy rynek dla tęgich osób, propozycja sklepów dla tej grupy konsumentów.

przez | 18 lutego 2023
Jeszcze niedawno bardziej puszyste kobiety miały ogromny kłopot z zakupem ubrań dla siebie. Odzieżowe firmy, promując przeraźliwie chude modelki zupełnie jakby nie chciały przyjąć do wiadomości, że większość kobiet nie jest tak idealna, jak te z okładek katalogów. Kilkanaście kilogramów więcej, mniej proporcjonalne kształty to całkowicie zwykłe rzeczy, jakie u wielu kobiet zwyczajnie są.

kobieta

Autor: Marc Dalmulder
Źródło: http://www.flickr.com

W większości sklepów dla takich osób po prostu nie było odpowiednich rozmiarów, ale przecież nie będzie to oznaczać to, że takie osoby nie będą się chciały czuć wyjątkowo. Być może będzie to wynikać z faktu, że dużym firmom zwyczajnie nie opłacało się przygotowywanie takich ubrań, bo jednak zdecydowana ilość sprzedawanej odzieży to są standardowe rozmiary. Szczęśliwie nieduże firmy, które są znacznie bardziej elastyczne i łatwiej dopasowują się do potrzeb rynku, zaczęły dostrzegać ogromną niszę na tym polu. W pewnym momencie zaczęły się pojawiać w sprzedaży kolekcje przeznaczone systemy kontrolno pomiarowe osób w większych gabarytach, i w szybkim tempie zyskały one bardzo duże uznanie pośród odbiorców.

Zmienia się również samo podejście klientek do tej tematyki. Jeżeli jeszcze niedawno moda dla puszystych kojarzyła się im ze średnio ładnymi swetrami i spódnicami, to dzisiaj te ubrania nie odstają od kolekcji najlepszych projektantów. Zresztą coraz częściej zatrudnia się ich do projektowania takiej odzieży, dzięki czemu sukienki wieczorowe duże rozmiary rzeczywiście będą bardzo eleganckie i kobiece. Ostatnio można coraz częściej znaleźć sklepy, które oferują ubrania jedynie dla osób puszystych od dużej części znanych w tej branży firm odzieżowych.

suknia

Autor: Subwave_Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Ich oferta obejmuje praktycznie wszystko, od bielizny przez sukienki duże rozmiary sklep, a kończąc na zimowych płaszczach oraz kurtkach. I to wszystko będzie uszyte zgodnie ze współczesnymi trendami, przy wykorzystaniu najlepszych jakościowo tkanin i materiałów. Przez to panie o nieco większych kształtach nie muszą już kombinować, żeby jakimś sposobem wyszukać dla siebie coś ciekawego, w takich sklepach będą mogły w zasadzie wszystko zakupić.